کد خبر: ۱۵۶۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۷ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس خبر داد:
موسوی از ثبت ۵ وقف جدید از ابتدای دهه وقف سال جاری در این استان خبر داد و گفت: ارزش این وقف‌ها سرجمع ۷۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینکه دهه وقف از ۲ مهرماه جاری در سراسر کشور آغاز شده است، گفت: به مناسبت این ایام اقدامات و برنامه‌های متعددی در سطح استان اجرا می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها همکاری و همیاری خیران و واقفان در ثبت وقف‌های جدید است.

وی از ثبت ۵ وقف جدید از ابتدای دهه وقف امسال در این استان خبر داد و افزود: در نخستین روز دهه وقف امسال وقف جدیدی با نیت احداث مجتمع فرهنگی، مذهبی و قرآنی در شهرستان لامرد به ثبت رسید.

موسوی ادامه داد: علی توانا، واقف نیک‌اندیش لامردی ۶ دانگ یک قطعه زمین به مساحت ۸۰۰ متر مربع به ارزش ۷ میلیارد ریال را در این شهرستان وقف کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس اظهار کرد: همچنین در همین ایام جمشید کریمی، واقف نیک‌اندیش در شهرستان فیروزآباد ۶ دانگ یک قطعه زمین به مساحت ۵۰۸ متر مربع به ارزش ۳۰ میلیارد ریال را جهت احداث مسجد الزهرا(س) در این شهرستان وقف کرد.

وی تصریح کرد: وقف دیگری نیز در این ایام توسط غلامحسین الحانی، واقف نیک‌اندیش شهرستان به ثبت رسید که در آن ۶ دانگ یک باب منزل مسکونی یک طبقه به متراژ ۲۵۰ متر مربع با ارزش ۲۰ میلیارد ریال جهت تأمین هزینه‌های جاری حسینیه قائم آل محمد(عج) وقف شده است.

موسوی با بیان اینکه امروز نیز دو وقف جدید در استان به ثبت رسیده است، گفت: در شهرستان جهرم واقف ارجمند ملک تاج سکوت جهرمی ۶ دانگ عرصه و اعیان یک واحد آپارتمان با نیت کمک به فرزندان بی سرپرست به مساحدت ۳۴/۷۷ متر مربع به ارزش ۱۸ میلیارد ریال وقف کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس ادامه داد: همچنین در شهرستان خفر نیز واقف ارجمند یحیی یحیایی، ۶ دانگ یک قطعه زمین به مساحت ۶۷/۳۸۲ مترمربع به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را جهت تعزیه‌داری و احداث آشپزخانه سیدالشهدا(ع) وقف کرد.

انتهای پیام/ر
منبع: ایکنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، وقف
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: