کد خبر: ۱۵۶۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - ۱۰ مهر ۱۴۰۱
استاندار فارس مطرح کرد:
ایمانیه با بیان اینکه هم‌اکنون فصل نوشتن بودجه ۱۴۰۲ است، از اعضای هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور خواست تا پیشنهادات و انتظارات خود را از دولت و مجلس ارائه کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه ،محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، در گردهمایی مدیران عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور که به میزبانی شیراز برگزارشد، با اشاره به درخواست‌ها و پیشنهادات مطرح شده از سوی شرکت‌کنندگان در این گردهمایی گفت: تلاش می‌کنیم تا اعضای اتحادیه قرآنی دیداری با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند.

وی افزود : دولت هم اکنون در حال نوشتن بودجه ۱۴۰۲ است؛ که اگر اقدامی بخواهد برای بودجه‌های قرآنی شود، بهترین زمان هم اکنون است به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا این دیدار حتماً انجام شود.

ایمانیه  با بیان اینکه پیشنهادات خود را از دولت و مجلس بیان کنید، گفت: برخی از اختیارات و امکانات در اختیار دولت نیست؛ بلکه در اختیار مجلس است لذا انتظارات خود را از هر دو قوه بیان کنید.

استاندار فارس خواستار تسریع در ارائه پیشنهادات اتحادیه تشکل‌های قرآنی شد و افزود: اتحادیه باید از فعالیت‌های فاخر مناسب قرآنی الگوبرداری کند و تبدیل به مکانی برای جمع‌آوری کارهای پراکنده وزین شود، اما تاکنون نه جمع‌آوری درست و حسابی شده است، و نه اطلاع‌رسانی درست از دستاوردها انجام پذیرفته است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از کارهایی که می‌توان انجام داد، توجه به عملکردهای الگویی ۳۱ استان و همچنین  ۳ هزار مؤسسه است، گفت: در استان فارس یک مشاور قرآنی برای استاندار انتخاب شده است که شاید این مسئله در سایر استان‌ها رخ نداده است و شاید بتوان از فارس الگویی برای این قضیه در استان‌های دیگر قرار داد.

استاندار فارس با بیان اینکه یکی از اقدامات شروع شده در این استان، آغاز جلسات با تلاوت قرآن توسط یکی از مدیران برای آشنایی هرچه بیشتر آنان با این مبحث است، به راه اندازی نهضت روخوانی قرآن در ادارات استان اشاره و اضافه کرد که امیدواریم این طرح برای ۱۰ هزار کارمند دولت شاغل در فارس اجرایی شود.

انتهای پیام/ف
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: