کد خبر: ۱۵۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱
عضو شورای شهر شیراز:
هاجری با اشاره به اینکه یک دهه از کلنگ زنی ساخت تالار بزرگ شهر شیراز گذشته، خواستار واگذاری مدیریت این پروژه به شهرداری برای تسریع در ساخت آن شد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محمد رضا هاجری  در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز، در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه بیش از ۱۰ سال از کلنگ زنی تالار بزرگ شهر، جنب سیلوی گندم در چهار راه حافظیه می‌گذرد، گفت: هنرمندان فکور شهر، مطالبه و توقع دارند در اتمام و تکمیل آن تسریع شود.

وی با بیان اینکه در دوره چهارم شورای شیراز پیشنهاد شد ساخت و مدیریت تالار شهر به شهرداری واگذار شود تا به نتیجه برسد، افزود: باز هم پیشنهاد خود را تکرار کرده و تقاضا دارم طی صورت جلسه‌ای تکمیل و مدیریت تالار شهر را به شهرداری واگذار کرده تا هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

هاجری با بیان اینکه با مدیریت شهرداری می‌توان آن را به صورت هیئت امنایی، سیاست‌گذاری و اداره کرد، افزود: اکثریت طرح و پروژه‌های بزرگ مقیاس شهر با ردیف بودجه‌های نجومی در بالا و شمال شهر در نظر گرفته شده است، این بی‌عدالتی در توزیع، شکاف طبقاتی شمال و جنوب، غنی و فقیر، خوش نشین و محروم را بیشتر می‌کند و توازن و عدالت در توزیع طرح و بودجه‌ها رعایت نشده است.

سخنگوی شورای شهر شیراز عنوان کرد: حداقل می‌توان طرح‌های با مقیاس کوچک رها شده در محلات محروم را در اولویت اجرا و تکمیل قرارداد و آنها را ستاره دار کرد تا احساس فراگیری عمران و آبادی بتواند از شکاف‌های موجود بکاهد.

هاجری ادامه داد: با توجه به کمبود آب و نیاز شهرداری به منابع آب پایدار برای فضای سبز شهری، علاوه بر سرعت و سبقت در ساخت تصفیه خانه‌های محلی در ۱۰ تا ۱۵ منطقه نسبت به لایروبی و کف شکنی چاه‌های عمیق در اختیار اقدام کرد تا در گسترش فضای سبز شهری و محلی با کمبود منابع آب مواجه نشویم.

انتهای پیام/س


منبع: مهر
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: