کد خبر: ۱۵۶۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱
مدیرکل اوقاف فارس:
موسوی از کلنگ‌زنی شهرک پرتو دهی در محدوده شهرستان شیراز طی هفته‌های آینده در زمینی به مساحت ١.٥ هکتار و با اعتباری بالغ بر ٢٥٠ میلیارد تومان خبر داد.
 به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه ،حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی دوشنبه ١١ مهرماه در همایش یاوران وقف در شیراز ضمن تسلیت فرا رسیدن رحلت امام حسن عسکری(ع) و تبریک به مناسبت آغاز امامت ولیعصر(ع)، مسئله وقف و موقوفات را یکی از نقاط بسیار مهم قابل توصیف در جامعه اسلامی عنوان و اضافه کرد: اگر یه درستی مسئله وقف در جامعه دنبال شود، بخش عمده ای از نیازها رفع خواهد شد.

وی  با اشاره به قابلیت‌های این استان در بحث وقف و موقوفه با وجود ۱۴۰۸ بقعه متبرکه و ١٥ هزار و ٥٠ موقوفه که با ٣٢ دفتر و نمایندگی اداره می‌شود، عنوان کرد: خوشبختانه با تعامل این موقوفات مدیریت شده است.

موسوی با بیان اینکه سابقه وقف در استان فارس به حدود ۷۰۰ سال پیش باز می‌گردد، خاطرنشان کرد: نخستین وقف نامه‌ای که در فارس به تحریر درآمده به ٧٠٠ سال پیش بر می‌گردد که نشان از سلامت، درایت، دین داری، سخاوت و کرم مردم این استان دارد که در هر زمینه‌ای وقف داشته و پیشرو بوده‌اند.

مدیر کل اوقاف فارس بیان کرد: عمده موقوفات فارس به رفع نیازهای درمانی، خیرات، اطعام و روضه خوانی اختصاص دارد، البته هر جایی که واقفین احساس خلاء می‌کردند، برای رفع  نیازمندان موقوفاتی ثبت کرده‌اند.

وی با اشاره به رویکرد و سیاست‌های جدید مدیریت سازمان اوقاف، شاهد هدایت موقوفات جدید در بخش کشاورزی، مهندسی، کشت و صنعت و دانش بنیان هستیم.

موسوی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین شرکت‌های دانش بنیان موقوفه، سال گذشته در فارس به بهره برداری رسید و هم‌اینک همه قطعات پزشکی به جز دندان در این مجموعه تولید و در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد.اخیرا هم ٥٠ میلیارد تومان به این شرکت از سوی اوقاف فارس تزریق شد.

وی  همچنین از کلنگ‌زنی شهرک پرتو دهی در شهرک صنعتی شیراز طی هفته‌های آینده در زمینی به مساحت ١.٥ هکتار و با اعتباری بالغ بر ٢٥٠ میلیارد تومان خبر داد و گفت: در این شهرک، استریل مواد غذایی و تجهیزات پزشکی تحت یک سامانه انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس از همکاری رسانه‌های این استان برای ترویج و توسعه فرهنگ وقف، قدردانی و تجلیل کرد.

انتهای پیام/ف
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: