کد خبر: ۱۵۶۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - ۱۲ مهر ۱۴۰۱
رئیس جمهور:
رئیسی گفت: رئیس‌‌جمهور بر آمادگی ایران برای استفاده از همه قدرت و ظرفیت‌های منطقه‌ای خود در همکاری با سازمان ملل در عرصه‌های مختلف تأکید کرد که می‌تواند منجر به صلح و رفاه منطقه‌ای و جهانی شود.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه دوشنبه، در تماس تلفنی با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی از حضور فعال و رویکرد تعاملی رئیس‌جمهور کشورمان در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل تشکر و قدردانی کرد و گفت: میزبانی از شما در سازمان مل افتخار بزرگی برای بنده بود و در ملاقات با یکدیگر، گفتگوهای مهمی انجام دادیم.

«گوترش» ضمن تشکر از همکاری‌های ایران با سازمان ملل، از نقش منطقه‌ای و جایگاه تمدنی ایران نیز تمجید و آن را عامل کلیدی در ارتقای صلح و رفاه منطقه معرفی کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین خواستار کمک ایران در موضوع تمدید آتش‌بس یمن شد.

رئیسی نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از تلاش‌های دبیرکل سازمان ملل در برگزاری اجلاس سالانه، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای استفاده از همه قدرت و ظرفیت‌های منطقه‌ای خود در همکاری با سازمان ملل در عرصه‌های مختلف تأکید کرد که می‌تواند منجر به صلح و رفاه منطقه‌ای و جهانی شود.

رئیس‌جمهور ضمن اشاره به موضع جمهوری اسلامی ایران درباره بحران یمن، مبنی بر لزوم انجام گفتگوهای یمنی-یمنی و نیز ضرورت رفع واقعی محاصره اقتصادی و توجه به بحران انسانی یمن، بر لزوم اجرای تعهدات توسط طرف سعودی در این زمینه تأکید کرد.

«آنتونیو گوترش» در پایان این گفتگو اطمینان داد که به طرف سعودی فشار می‌آورد تا تعهدات خود را اجرا کند و از جمله به محاصره یمن به شکل واقعی پایان دهد.

انتهای پیام/ر
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، رییس جمهور
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: