کد خبر: ۱۵۶۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۱۲ مهر ۱۴۰۱
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبرداد:
امینی گفت:به کمک روش لیزر درمانی، یک بیمار مبتلا به دیسک کمر در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز مداوا شد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه،افشین امینی پزشک فلوشیپ درد  و  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: کمردرد پس از سرماخوردگی، دومین بیماری شایع در دنیا محسوب می‌شود و امروزه در دانش پزشکی، روش‌های متفاوتی برای رفع بیماری‌ها و مشکلات در این زمینه شناسایی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ، مشکل دیسک کمر را از شایع ترین انواع کمردرد عنوان کرد که برای درمان آن از روش‌های متنوعی استفاده می‌شود و افزود: استفاده از لیزر، از جمله روش‌های نوین در این زمینه است که امروز به کمک این شیوه درمانی در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز، بیمار ۵۰ ساله ای که به دلیل اضافه وزن از مشکل دیسک کمر رنج می‌برد، مداوا شد.

امینی  با بیان اینکه این روش درمانی بدون بیهوشی و در هوشیاری کامل بیمار انجام می‌شود، اظهار کرد: در این شیوه درمانی، از طریق سوزن، فیبر نوری وارد مرکز دیسک و قسمت نخاع شده و موجب کوچک شدن دیسک می‌شود که همین امر کاهش فشار به نخاع و درمان بیمار را به همراه دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مدت زمان انجام این شیوه درمانی را ظرف چند دقیقه اعلام کرد و گفت: از دیگر مزایای این روش درمانی می‌توان به عدم نیاز به برش و جراحی برای درمان بیمار اشاره کرد.

امینی افزود: برای استفاده از این روش درمانی، بیمار باید شرایط لازم را به تشخیص پزشک داشته باشد.

این پزشک متخصص خاطرنشان کرد: بیمار در مدت کمتر از یک ساعت پس از انجام لیزر درمانی و بهبودی کامل، از بیمارستان ترخیص شد.

انتهای پیام/ف
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، سلامت
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: