کد خبر: ۱۵۶۸۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۱۳ آبان ۱۴۰۱
جواد فروغی قهرمان المپیک با سفر به شیراز، مدال خود را به "آرتین" تقدیم کرد؛ آرتین سرایداران کودک شیرازی است که پدر، مادر و برادرش را در حمله تروریستی حرم شاهچراغ (ع) از دست داد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، جواد فروغی قهرمان المپیک شامگاه پنجشنبه ۱۲ آبان در اقدامی قهرمانانه با حضور در منزل آرتین مدال طلای المپیک خود در رشته تیراندازی را به وی تقدیم کرد.

فروغی با نوشته ای روی کاغذ با عنوان تقدیم به تو فرزند ایران، مدال طلای خود را به وی تقدیم کرد تابه این شکل یکی از هزاران حامی آرتین باشد.

عبدالرسول محمدی از فعالان فرهنگی استان فارس در خصوص مدال طلای المپیک گفت: به همت وزارت ورزش و جوانان دومین همایش ملی دامان برای تجلیل از والدین قهرمانان ملی شامگاه پنجشنبه در تالار مجموعه جهاد دانشگاهی دانشگاه شیراز برگزار شد و قرار بود برنامه اهدای مدال به آرتین هم در همایش انجام می‌شود.

وی افزود: کمی بعد اطلاع دادند حال آرتین خیلی مساعد نیست و به بیمارستان منتقل شده است. مشخص نبود که آرتین و خانواده‌اش در همایش حاضر می‌شوند یا خیر. 

محمدی بیان کرد: در نهایت، رهسپار خانه آرتین در یک روستای اطراف شیراز شدیم.

وی درباره احساس آرتین پس از گرفتن مدال المپیک جواد فروغی وفت: آرتین ابتدا کمتر و بعد بیشتر با جواد دوست شد و مدال را گردنش انداخت و خانواده و بقیه دوستان برایش دست زدند.
وی اظهار داشت: آرتین مدال را گذاشت داخل جعبه و بین هدایایی که برایش آورده بودند جایش داد. گاهی نیز با دفتری که برایش آورده بودند ور می‌رفت.

این فعال فرهنگی استان فارس گفت: در نهایت قهرمان ملی از فرزند ایران خواست تا برایش دعا کند تا باز هم قهرمان شود. آرتین هم گمانم دیگر حسابی با جواد فروغی دوست شده بود.

وی ادامه داد: قبل از سوار شدن و بازگشت به شیراز، فروغی می‌گفت این درد مثل یک گره روی قلبش سنگینی می‌کند.


انتهای پیام/ف
منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: