کد خبر: ۱۵۷۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
پنجمین کنگره بین المللی سلامت همراه با هدف تبادل ایده‌ها، مفاهیم، تکنیک‌ها، آزمایش‌ها و برنامه‌های کاربردی دستگاه‌های ارتباطی موبایل جهت استفاده از خدمات و اطلاعات بهداشت و سلامت گشایش یافت.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، کامران باقری لنکرانی رییس کنگره بین المللی سلامت همراه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز سه‌شنبه در آیین گشایش این کنگره، هدف از برگزاری آن را ایجاد فضایی جهت تبادل ایده‌ها، مفاهیم، تکنیک‌ها، آزمایش‌ها و برنامه‌های کاربردی دستگاه‌های ارتباطی موبایل مانند تلفن‌های همراه، کامپیوترها و رایانه‌های شخصی جیبی در استفاده از خدمات و اطلاعات بهداشت و سلامت دانست و گفت:این کنگره از امروز چهارم بهمن ماه تا ششم بهمن در شیراز دایر است.

وی در ادامه سلامت را جزء لاینفک زندگی انسان‌هاست برشمرد و گفت: کسب اطلاعات صحیح در حفظ، ارتقا و بهبود آن ضروری است زیرا منابع اطلاعاتی در عصر حاضر عمدتاً منابع الکترونیک بوده و موبایل در دسترس‌ترین وسیله برای عموم مردم برای مشاهده اطلاعات است.

باقری لنکرانی با اشار به اینکه این فرصت غنیمتی برای سیاستگذاران سلامت است که از این وسیله در راستای پیشگیری در سطوح مختلف استفاده کنند افزود: نرم افزارهای تحت موبایل
می‌تواند زمینه را برای تامین اطلاعات صحیح برای مردم، آموزش آنان و مراقبت‌های لازم فراهم کرده و در این راستا تامین نرم افزارها و اطلاعات به زبان مادری هر کشوری قطعاً توان اطلاع رسانی پزشکی و بهبود سلامت را در میان عموم مردم آن جامعه افزایش خواهد داد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به این نکته نیز اشاره کرد که  پنجمین کنگره بین‌المللی سلامت همراه با توجه به وقوع همه‌گیری کووید -۱۹ می‌تواند با معرفی توانمندی‌های بین‌المللی در راستای پیشگیری، درمان و بازتوانی نیازمندان حرکت کند.

سید جلیل معصومی، دبیر کنگره و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه در حال حاضر متقاضیان خدمات آنلاین سلامت به طرز شگفت انگیزی در حال افزایش است، عنوان کرد: بطوریکه اپلیکیشن‌های mhealth در طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته و از سال ۲۰۱۵ تاکنون به بیش از دو برابر رسیده که نشان از وجود بازار بالقوه‌ای در این زمینه است و امکان سرمایه‌گذاری در این حوزه را فراهم می‌کند که البته استارت آپ‌ها فراهم کننده این فضا هستند.

وی ادامه داد: در این راستا از اهداف این کنگره، معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان ایده‌های برتر و اپلیکیشن‌های حوزه سلامت است که با برگزاری نمایشگاه و استارت آپ‌ها زمینه این حمایت فراهم شده است.

معصومی افزود: پنجمین دوره از این کنگره از فضای خاص علمی برخوردار است، چرا که با توجه به محورهای کنگره بیش از ۹۰ سخنران علمی از ایران و کشورهای مختلف ازجمله استرالیا،آمریکا، انگلستان، سوئد، پاکستان، ترکیه و قطر ارائه می شود. حضور اساتید، پزشکان و متخصصان برتر بین المللی در کنار دانشجویان، کار آفرینان و صاحبان ایده ما را به اهداف کنگره در بهبود ارائه خدمات بهتر در حوزه سلامت رهنمون خواهد کرد.

انتهای پیام/224224

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: