کد خبر: ۱۵۷۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۱
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد:
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، زمان نمایش‌های این استان در جشنواره فجر را اعلام کرد.
به‌گزارش‌خبرنگارگروه‌ فرهنگی‌ پایگاه تحلیلی خبری شیرازه‌،سیدرسول موسوی نژادیان با بی­نظیر خواندن دستاوردهای تئاتر فارس در سال ۱۴۰۱،گفت: امسال علیرغم محدودیت‌ها و مشکلاتی که در عرصه فعالیت­‌های هنری وجود داشت، هنرمندان هنرهای نمایشی استان با تولید و اجرای آثار ارزشمند و شرکت در جشنواره‌های مختلف ملی، سال متفاوتی را برای استان رقم زدند و با رکورد شکنی، حضور در جشنواره بین­‌المللی تئاتر فجر را به سالی به یادماندنی برای تئاتر استان بدل کردند.

وی افزود: امسال هر دو نماینده فارس در جشنواره منطقه­‌ای بوشهر موفق به حضور در جشنواره بین­‌المللی فجر شدند و سه اثر دیگر با موفقیت در جشنواره های ملی و نیز ارسال فیلم اجرای آثار خود به جشنواره تئاتر فجر راه یافتند.

موسویان‌نژادخاطرنشان کرد: استان فارس امسال رتبه اول حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را در بین استان­های کشور به دست آورد.

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی‌با یادآوری اینکه تئاتر خیابانی بازمانده به کارگردانی مریم دهقانی یکم بهمن مقابل تالار وحدت اجرا شد، اضافه کرد: نمایش اسب قاتلین به کارگردانی سید محمد هاش‌م­زاده هفتم بهمن ساعت ۱۸ تالار استاد سمندریان، نمایش میشوسوزوکی (هاراگیری) به کارگردانی اصغر گروسی نهم بهمن ماه ساعت ۱۷ تالار سایه، نمایش دانه‌های کال انجیر به کارگردانی سانیا عاجلی نیز نهم بهم ماه ساعت ۱۸ و ۳۰ در تالار چهارسوی تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: