کد خبر: ۱۵۷۸۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - ۰۶ بهمن ۱۴۰۱
استاندار فارس:
استاندار فارس گفت:سه چهارم مصرف گاز به مصارف خانگی اختصاص دارد همچنین اصلاح الگوی مصرف و ارائه راه‌کارهای تشویقی به منظور تغییر تکنولوژی صنایع را خواستارم.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس شامگاه چهارشنبه پنجم بهمن ماه در شورای اداری استان، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب و اعیاد پرخیر و برکت این ماه و در پیش بودن دهه‌ مبارک فجر انقلاب اسلامی،گفت: تاسیس، کشف و استخراج میادین جدید به منظور استفاده از انرژی‌های آب و برق و گاز پاسخگوی مصارف فعلی نخواهد بود و می‌بایست اصلاح الگوی مصرف بنا به میانگین مصارف دنیا مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد:  الگوی مصرف گاز در مصارف خانگی اصلاح شود.

ایمانیه در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اظهارکرد: بایست در راستای جهاد تبیین اقداماتی که انجام شده است را صادقانه به مردم منتقل کنید؛ همچنین افزایش امید و اعتماد ملت به دولت و شکست دشمن در متهم کردن نظام به عدم کارآمدی و توسعه از نتایج جهاد تبیین است؛ ایران اسلامی امروز بعد از ۴۴ سال علی‌رغم همه فشارهایی که وجود دارد،‌ در راه رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کند.

استاندارفارس با تاکید بر اینکه مدیران و مسئولان باید بدانند مدیون چه کسانی هستند، اظهار کرد: ما مدیران می‌بایست رفتار، گفتار و اقدامات را با اهداف انقلاب اسلامی و شهدای عزیز متناسب‌تر کنیم.

وی ضمن تشکر از تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی، گفت: مقایسه‌های کشوری، نشان دهنده موفقیت دستگاه‌های اجرایی استان و کسب رتبه‌های برتر ملی است که نمونه این موفقیت‌ها رتبه برتر اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ایجاد اشتغال است که به فارس اختصاص دارد.

ایمانیه در ادامه تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان وظیفه اداری، شرعی، قانونی و اخلاقی دارند تا مسیر تحقق ایجاد یک میلیون شغل و احداث یک میلیون مسکن در کشور که از اهداف دولت سیزدهم است، هموار و محقق شود.

نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه مولد‌سازی، رقابت در کشور ایجاد می‌کند، عنوان کرد: دستگاه‌ها تلاش کنند از املاک و مستقلات سازمان‌ها که در اولویت استفاده نیستند، با ایجاد ارزش افزوده و تغییر کاربری بفروش برسد و برای تکمیل پروژه‌های عمرانی همان دستگاه هزینه شود.

استاندار فارس به نامه امیرالمؤمنین (ع) به مالک اشتر اشاره کرد و افزود: امام علی (ع) در این نامه سفارش کرده‌اند که در دوران زمامداری، لحظاتی را بدون واسطه و مستقیم با مردم در ارتباط باشید؛ میز خدمت یکی از این مصادیق است. همه مدیران و مسئولین شهرستان‌های استان موظف به برپایی منظم میزهای خدمت هستند.

ایمانیه به سلسله نشست‌های مدیران پاسخگو اشاره کرد و ادامه داد: حضور رسانه‌ها در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی، در قالب مدیران پاسخگو که توسط روابط عمومی استانداری فارس بنا شده، کار ارزشمند و موثری است و می‌بایست همچنان پرقدرت ادامه یابد.

وی همچنین نسبت به پرداخت معوقات پرسنلی دستگاه‌ها در این ایام تاکید کرد و افزود: اتفاقات خوبی در فاصله‌ بین دو جلسه شورای اداری استان رخ داده است؛ امیدواریم حداکثر تا اواسط بهار سال آینده عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز تمام شود و نگرانی تامین آب شهر شیراز در تابستان سال آینده به حداقل برسد.

استاندار فارس به تلاش‌های شرکت آبفای استان و بسیج سازندگی اشاره و تصریح کرد: با تلاش‌های این عزیزان امیدواریم، عمده روستاهای استان برای سال ۱۴۰۲ با بحران و تنش‌های آبی مواجه نباشند.

ایمانیه ضمن تشکر از معاون گردشگری و مدیریت امور زائرین استانداری در خصوص کسب رتبه‌ برتر کشوری در ایام نوروز و اربعین ۱۴۰۱، به تقارن نوروز ۱۴۰۲ با ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: فارس به مهمان‌نوازی مشهور است و مانند همیشه پذیرای مسافران و گردشگران خواهد بود؛ لیکن می‌بایست حرمت ماه مبارک رمضان نیز حفظ شود، چرا که طبیعتا مسافران در روزه گرفتن معذوریت دارند. سازمان‌های مرتبط با هم افزایی نسبت به اتخاذ تدابیر خاص برای این ایام اقدام کنند.

وی در ادامه بیان کرد: در تلاش هستیم برای نوروز پیش رو از آزاد راه شیراز_اصفهان استفاده کنیم؛ امیدواریم با عنایت خدا و فعالیت‌های جهادی دستگاه‌های مرتبط بتوانیم به این مُهِم دست یابیم.

استاندار فارس با بیان اینکه پیگیر ساماندهی غیرایرانی‌ها و اتباع مستقر در استان هستیم، اظهار کرد: این مسئله در کل کشور حاکم است که می‌بایست فرمانداران و مدیران ارشد و مسئولین هر فکر و پیشنهادی که عملیاتی باشد را جمع بندی کرده و به معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ارائه دهند تا بتوانیم در این مورد نیز در کشور موفق ظاهر شویم.

آغاز اجرای مرحله‌ سوم مدیریت مصرف آرد و نان

ایمانیه به اجرای مرحله‌ سوم طرح ساماندهی مدیریت مصرف آرد و نان اشاره کرد و افزود: در مرحله‌های قبل با تلاش‌های معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، جهاد کشاورزی، دارایی و سازمان صمت استان رتبه‌ برتر کشور به استان اختصاص یافت که در جلسه استانداران با معاون اقتصادی وزیر کشور اجرای مناسب این طرح در فارس بصورت الگو در کشور معرفی شد. در مرحله سوم این طرح سهمیه‌‌بندی آرد از نانوایی‌ها برداشته خواهد شد و ملاک تخصیص آرد خرید نان از نانوایی‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: سهمیه‌ای به نانوایی‌ها اختصاص داده می‌شود که این زحمتکشان متضرر نشوند؛ دولت، قبلا ۱۵ درصد اضافه بر خرید مردم به سهمیه‌ آنان اضافه می‌کرده که در مرحله‌ سوم به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. همچنین در این مرحله به فرمانداران اختیار داده شده تا سقف ۱۲ درصد سهمیه برای ایشان منظور کنند که برای مواردی استفاده خواهد شد که نان باکیفیت و مرغوب طبخ شود و به هیچ‌ وجه افزایش قیمت در این مرحله نخواهیم داشت.

استاندار فارس به گلایه‌ به حق مردم درخصوص کیفیت نان اشاره کرد و افزود: از ظرفیت‌های ۳۷ درصدی این مرحله به منظور ترغیب نانوایی‌ها به طبخ نان با کیفیت استفاده شود.

عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر سلامت مردم تاکید و اظهار کرد: علم ثابت کرده نان‌های بدون سبوس عامل بسیاری از بیماری‌ها از جمله سکته‌های قلبی و عروقی، دیابت و تعدادی از انواع سرطان است. وقتی سبوس جدا نشود بسیاری از این عوارض کاسته می‌شود و جنبه‌ محافظتی پیدا می‌کند که نقش موثری در تامین سلامت مردم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نانوایی‌ها اظهار می‌کنند درصورتی که سبوس گندم جدا نشود زمان پخت افزایش می‌یابد و درنتیجه میزان فروش کاسته خواهد شد، تصریح کرد: حدود سه هزار و ۴۰۰ نانوایی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند که ۵۰ نانوایی به پخت نان کامل در یک شیفت اقدام خواهند کرد؛ امیدواریم بتوانیم به مرور زمان افزودنی‌های مفید از جمله آهن، روی و فولیک اسید را نیز به آن اضافه کنیم.

افزون بر ۹۰ درصد معتادین متجاهر ساماندهی شده‌اند

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس با تشکر از همه دستگاه‌هایی که در موضوع ساماندهی معتادین متجاهر تلاش کردند، تصریح کرد: با همکاری موثر نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو اردوگاه برای نگهداری و درمان معتادین متجاهر در قالب اردوگاه‌های ماده ۱۶ تجهیز و در مدار استفاده قرار گرفته و قرار خواهد گرفت؛ دستگاه‌های ذیربط اعلام می‌کنند بیش از ۹۰ درصد معتادین متجاهر ساماندهی شده‌اند، لذا بایست اطلاع رسانی گسترده صورت پذیرد تا درصورتی که هنوز این قبیل افراد در سطح شهر پراکنده هستند نسبت به جمع آوری آنان اقدام شود.

استاندار فارس به تشکیل شورای راهبردی فضای مجازی استان هم اشاره کرد و افزود: مدیران کل مرتبط با این موضوع با ساختار مشخص در قالب شورای فضای مجازی استان در عرصه‌های آموزش و سواد رسانه‌ای، رصد، تولید و تحلیل محتوا و... گردهم جمع شده‌اند که مورد تقدیر وزیر محترم کشور نیز قرار گرفت و بعنوان الگو به سایر استان‌ها نیز پیشنهاد شد.

وی از مدیران استانی خواست برای پیش برد اهداف این شورا نهایت تعامل و همکاری را داشته باشند و نظرات و پیشنهادهای خود را برای ارتقای کمی و کیفی نتایج این شورا ارائه دهند.

استاندار فارس در پایان به رونمایی از سامانه shirazmadad.ir هم اشاره کرد گفت: هر خانواده و فردی که دارای اجناس اضافی می‌باشد می‌تواند با ثبت در این سامانه که تحت نظارت شورای عالی خیرین استان فارس است با حفظ حرمت، کرامت و شان افراد به نیازمندان اهدا کند؛ به هر صورت که می‌توانید در تشویق افراد برای این امر خیر تلاش کنید و در آن سهیم شوید.

 
انتهای پیام/

منبع: ایرنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: