کد خبر: ۱۵۷۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱:۰۶ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۱
وصیت نامه شهید حبیب زارعی:
اگر کسی بخواهد خيانت کند به امام و ملت که از هم جدا نيستند به معنی شکل و صورت خيانت به اسلام است و بايد با او مبارزه کرد و کار را بر طبق آيه قرآن به دست بندگان صالح خدا که همان مستضعفين‌اند سپرد .
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،  شهيد حبيب زارعی در چهارم فروردین 1345 در روستای حسين آباد از توابع شهرستان ارسنجان در خانواده ای مذهبی و ديندار دیده به جهان گشود. او با آمدنش خانه را گلستان کرد و گرما بخش خانه و خانواده خويش شد . وی در دامان مادري مهربان و دلسوز و پدري کشاورز ، سخت کوش و مؤمن پرورش يافت و از کودکي گلشن جانش به بوي خوش دين و ديانت معطر شد .

 حبيب زمانی که عزم تحصيل می کند در روستای زادگاهش گام به دبستان مي گذارد ، و تحصيلات ابتدايی را با موفقيت به پايان مي رساند و بعد از طی دوره راهنمايی ترک تحصيل نموده و از اين پس به کمک پدر می شتابد و او را در کار کشاورزی کمک می رساند .

آن گاه که دشمن قصد تجاوز به خاک ميهن اسلام را می‌کند حبيب در شمار جوانان و جان برکفان لشکر 19 فجر فارس قرار می‌گيرد و براي دفاع از خاک ميهن اسلامی خويش می‌شتابد و زمانی که عمليات والفجر 8 آغاز مي‌شود به سپاهيان ظلم ستيز وطن اسلامی می‌پيوندد و در آن رزم تاريخي شرکت مي‌کند و با شجاعت خود رشادت‌های جاودانه‌ای را به يادگار مي‌گذارد و سرانجام در 24 بهمن ماه 1364 پس از رزمي دليرانه آن زمان که هواپيمای دشمن منطقه را مورد هدف قرار می‌دهد و بر اثر اصابت ترکش شربت شهادت را مي‌نوشد و پيکر پاکش در گلزار شهدای روستای حسین آباد ارسنجان به خاک سپرده مي‌شود.

 متن وصیت نامه:

با درود به رهبرم امام خمينی ، وصيت نامه ام را آغاز می‌کنم .

آنچه می‌نويسم با يقين به راهم و با حضور قلبی راهی را انتخاب کرده‌ام که ان شاءالله باشد و راهي‌ است که تمام مستضعفين برای بر چيده شدن ظلم بايد اين راه را طی کنند با پيروزی از کلام سرور شهيدان عالم حسين بن علی عليه السلام که فرمودند ( ان الحيوه عقيده و جهاد )
 
در مرگم کسی گريه و شيون نکند و هر کسی که به راه من ايمان دارد سلاح به دست گيرد و به ميدان مبارزه عليه کفر آيد و به همرزمان توصيه می‌کنم همانگونه که تاکنون هر گاه کسی از ما شهيد می‌شود ديگر برادران با روحيه بهتری به راهشان ادامه می‌دادند ، ادامه بدهند .

حتی اگر يک نفر مانده باشد که راهمان فی سبيل الله است و خدا با ماست . ديگر اين که امام عينيت و تبلور اسلام ، رسول اکرم (ص) و شهيد علی (ع) است . هر که در هر پست و مقامی دارد در زير سايه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمينی کسب کرده است و ملت مستضعف خون نثار کرده‌اند و جوان داده‌اند تا پيروز شده‌ايم اگر کسی بخواهد خيانت کند به امام و ملت که از هم جدا نيستند به معنی شکل و صورت خيانت به اسلام است و بايد با او مبارزه کرد و کار را بر طبق آيه قرآن به دست بندگان صالح خدا که همان مستضعفين‌اند سپرد .

حبيب زارعی
 28/6/61

انتهای پیام/224224
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: