کد خبر: ۱۵۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۳ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۱
وصیت نامه شهيد سيد محمد جواد ديده ور؛
برادران و خواهران عزيز به هيچ وجه مکر اشخاص روبه صفت را به هر اسم و شکل و عنوان نخوريد و با تمام آگاهي که داريد مقابل خودفروختگان داخلي را بگيريد و توطئه‌هايشان را در نطقه خفه کرده و جلو شايعات را با آگاهي کامل بگيريد.
به گزارش خبرنگار گروه قطعه شهدا پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، شهيد سيد محمد جواد ديده ور در بیست و سوم دی ماه سال 1334 در کازرون ديده به جهان گشود. با پا نهادن به عرصه وجود سعادت را براي خانواده به ارمغان آورد.

وی دوران تحصیلات را تا مقطع دیپلم در زادگاهش گذراند. و سپس در هوانيروز(ارتش) شروع به کار کرد اما به خاطر اختناقي که در رابطه با مسائل اعتقادی - مذهبی در رژيم بود از آنجا استعفاء داد و به شهر خود بازگشت و زندگي خود را در شهرستان کازرون ادامه داد تا اينکه انقلاب اسلامي شروع شد.

 با شروع انقلاب از جمله کساني بود که همراه با ديگران به خصوص شهيد سيد محمد کاظم ديده ور در تمام تظاهرات و راهپيمائي‌ها شرکت داشت به نقل از برادر ديگرش شب‌ها که خسته و کوفته از تظاهرات براي خواب در رختخواب مي‌رفتيم هر کدام شروع به وصيت کردن مي‌کرديم چون هيچ کدام‌مان از فردا خبر نداشت و مي‌توانم بگويم برادران شهيدم از همان زمان خود را آماده شهادت کردند .

شبها جزو آن کساني بود که بر پشت بام می‌رفت و نداي مقدس الله اکبر و لااله الله اله را براي سرکوب کردن دشمنان انقلاب سر مي‌داد.

با پيروزي انقلاب اسلامي براي ورود امام امت روحي له الفداء همراه با برادر شهيد سيد محمدکاظم ديده ور عازم تهران شدند و پس از ورود امام عزيز برگشتند .

با تشکيل جهاد سازندگي از اولين کساني بود که وظيفه خود دانست در جهاد سازندگي شروع به خدمت کند و سپس با شروع جنگ تحميلي با گروهي ( از طرف جهاد سازندگي )عازم جبهه شد.

 وی با ورودش به جبهه با آن لياقتي که از خود نشان داد فرماندهي بچه‌هاي کازرون را به عهده او گذاشتند و با حماسه‌اي که در هويزه پس از يک محاصره از خود نشان داد معروفيت زيادي در جبهه پيدا کرد.
 
حدود دو ماه قبل از شروع عمليات المهدي ترکشي به پايش اصابت کرد پس از يک هفته که در اهواز تحت معالجه بود او را به کازرون منتقل کردند.

 قبل از اينکه بهبودي کامل پيدا کند باز عازم جبهه سوسنگرد شد و پس از آماده کردن نيروهائي که مسئوليت‌شان به عهده او بود و پس از آن خود کانالي به طول چند کيلومتر  و همچنين سنگرهاي زيادي را حفر کرد. برادرش نقل مي کند ( ما يک روز قبل از عمليات المهدي همراه با برادرم سيد محمد جواد و دو يا سه نفر ديگر در زير خاکريز دشمن سنگر بهداري را حفر کرديم که يادم هست نمي‌شد از کلنگ يا تيشه استفاده کرد و ما به وسيله سر نيزه سنگر را آماده کرديم ) 

 شهید سید محمد جواد دیده ور سر انجام پس از رشادتهای فراوان در بیست و چهارم اسفند ماه سال 59 در اولين عمليات بسيجي که از طرف رزمندگان دلير اسلام شروع شد به فیض شهادت نائل آمد . 

وصیت نامه شهید دیده‌ور

برادران و خواهران عزيز اميدوارم تا زنده‌ايد زينب‌گونه و در وقت مردن حسين گونه باشيد و به هيچ وجه مکر اشخاص روبه صفت را به هر اسم و شکل و عنوان نخوريد و با تمام آگاهي که داريد مخصوصاً مقابل خودفروختگان داخلي را بگيريد و توطئه‌هايشان را در نطقه خفه کرده و جلو شايعات را با آگاهي کامل بگيريد.

توصیه به جهاد با نفس:

از من دروني خويش و خواست‌هاي دل واقعاً دوري نمائيد که پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله فرمود : جهاد اکبر جهاد با نفس است که ان شاءالله  همه در اين جهاد پيروز شويم به ياري او که پرهيز قادر است .

مال و زندگي اين دنيا بايد وسيله باشد جهت رسيدن به کمال و هدف اصلي که همان  لقاءالله است و رضايت او و چه زيبا است که انسان غرق در راه الله به ساحل نجات که همان لقاءالله است برسد.

توصیه به نماز اول وقت و توجه به مساجد:

سعي کنيد نمازها را به ويژه نماز صبح اول وقت و در مساجد بخوانيم که در حديثي است که خداوند مي‌فرمايد: خانه‌هاي من در زمين مساجد است و دوست دارم بندگانم با وضو در اين خانه‌ها مرا ملاقات نمايند . سعي نمائيد مساجد را پر کنيد که انقلاب از آنجاها شروع شد و دشمن از تجمع در همه جا به ويژه در مساجد مي‌رسد.


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: