کد خبر: ۱۵۷۹۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱:۵۶ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در فارس:
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شیراز گفت: شعر باید در خدمت ایجاد انگیزه برای نسل‌های آینده باشد تا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، آیت الله لطف الله دژکام امام جمعه شیراز عصر روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه در آئین اختتامیه کنگره ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت بیان کرد: دهه فجر گسترش دهنده نور در جامعه بود و شعر دفاع مقدس نیز پیام‌آور شهدا است.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: حرفی که شهدا برای جهان داشتند حرف بزرگی بود و باید در قالب ادبیات و هنر این فرهنگ منتقل شود.

آیت الله دژکام اظهار کرد: زمانی تلاش این بود که نام شهید در اشعار شاعران بیاید اما مطالبه عمومی چیز دیگری است و مردم علاقه‌مند هستند تا پیام شهدا در قالب هنر و شعر آورده شود تا حماسه‌های این افراد در تاریخ فرهنگ و ادب ثبت شود.

وی افزود: شعر در خدمت ایجاد انگیزه برای نسل‌های آینده باید باشد تا بتوان فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کرد و به سمت توسعه و نشر اینگونه آثار گام برداشت.

به گفته امام جمعه شیراز برگزاری جلسات نقد ادبی نیز می‌تواند نقش ویژه ای در بهبود و توسعه یافتگی آثار تولید شده در حوزه شعر دفاع مقدس داشته باشد.

آیت الله دژکام ادامه داد: برخی احساس می‌کنند باید انحصار در فنون شعری داشته باشند اما آثار هنری هیچ وقت دارای انحصار نبوده بلکه باید این مفاهیم ادبی در تمامی شاخه‌های هنری مورد استفاده قرار بگیرد.

امام جمعه شیراز عنوان کرد: شعر مربوط به دفاع مقدس باید به حدی برسد که جهانیان نیازمند این فصل از ادبیات ایران باشند.

انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: