کد خبر: ۱۵۷۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس :
معاون استاندار فارس به وقایع اخیر در سطح کشور اشاره کرد و گفت: در ۳ ماهه گذشته با تهدیداتی مواجه شدیم که اثبات کرد اگر در محیط هایی که افراد در معرض تربیت هستند خوب عمل نکنیم دشمن از این غفلت و خلاء بهره برداری سوء خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، اسماعیل محبی پور در نشست مشترک فرمانداران ، ائمه جمعه ، فرماندهان سپاه ، روسای حوزه‌های علمیه، مدیران و روسای مناطق آموزش و پرورش استان فارس عنوان کرد: رابطه بین معلم و دانش آموز به حدی می‌تواند عاطفی باشد که تا پایان عمر در خاطر شاگردان باقی بماند و این نقش شایسته معلمان قابل تقدیس است.

وی، نقش معلم در تربیت معنوی دانش آموزان را شاخص و برجسته دانست و افزود: در ارزیابی‌های فعلی جامعه که در آمار رسمی منتشر شده همچنان معلمان موثرترین اقشار جامعه هستند.

محبی پور ادامه داد: براساس آمار ارزیابی در جامعه معلمان رتبه اول تاثیرگذاری در جامعه را دارا هستند و باید برای این نقش موثر اجتماعی برنامه ریزی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس اضافه کرد: جریان خوبی در دولت سیزدهم در کشور بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری شکل گرفت که در محیط‌های آموزشی و تربیتی بازنگری شود و این مساله در فارس نیز شاخص است.

وی افزود: در استانداری فارس و ذیل فعالیت شورای فرهنگ عمومی استان فارس نیز چندین کمیته و کارگروه مرتبط با مسائل آموزشی و تربیتی تشکیل شده است که باید همین مسیر با جدیت بیشتری دنبال شود.

این مقام مسئول، با بیان اینکه مباحث مرتبط با حوزه فرهنگ و آموزش با جدیت دنبال می‌شود، گفت: در برگزاری جلسات و مصوبات حوزه آموزشی و تربیتی استان‌ها رتبه اول کشور به استان فارس اختصاص دارد.

وی افزود: در تجمعات ۲۵ شهریور امسال به بعد بالاترین آمار تجمع‌کنندگان بین نسل در معرض تربیت و نوجوانان و جوانان بوده، قشری که از همه هنجارهای تعریف شده امینتی ،اخلاقی و سیاسی عبور کردند و شعارهایی در دانشگاه‌ها و مدارس داده شد که در کوچه و بازار هم جایی ندارد و یا رفتارهای امنیتی که از برخی سر میزد که در باورها نبود که متاثر از عملیات روانی دشمن بوده است.

محبی پور اعلام کرد: در حوزه آموزش و تربیت نیازمند کارهای زیادی هستیم و تکلیف آموزش و پرورش از جنبه آموزشی و پرورشی فراتر است و باید به دنبال پرورش انسان شایسته و موثر در جامعه اسلامی هستیم که باید سند تحول آموزش پرورش که نیازمند بازنگری‌هایی دارد در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: فرمانداران به عنوان روسای شورای آموزش و پرورش شهرستان‌ها باید از سند تحولی آموزش و پرورش حمایت کنند تا این سند به اجرا در آید و در این مسیر باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: