کد خبر: ۱۵۷۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
یادداشت؛
در دهه فجر اسلام تولدی دوباره یافت و این دهه در تاریخ ایران نقطه‌ای تعیین کننده و بی‌مانند به‌شمارمی‌رود.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، تا قبل از انقلاب اسلامی، در ایران نظام اسلامی وجود نداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه‌ی غالب و مغلوب و سلطان و رعیت بود و پادشاهان احساس می‌کردند که فاتحینی هستند که بر مردم غلبه یافته‌اند و حضرت امام رضوان الله تعالی علیه این سلسله معیوب را قطع کردند و نقطه‌ی عطفی در تاریخ ایران بوجود آوردند و شمشیر اسلام مردم راعلیه دشمنان اسلام ، مردم و استعمارگران به کار گرفتند .دهه انقلاب از رشحات اسلام است و آئینه‌ای است که خورشید اسلام در او درخشید و این دهه باید با عظمت هرچه تمام‌تر برگزارشود.
این مراسم را با هیجان‌های عاطفی صحیح باید با طراوت و تازه کرد،در مذهب ما،احساسات،گریه و شادی،حب و بغض و عشق و نفرت جایگاه والایی دارد . از این رو جشن‌های دهه فجر می‌بایستی همچون مراسم و اعیاد مذهبی گرامی داشته شود و مردمی باشد .باید کلیه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره‌ی فراموش نشدنی حضرت امام و پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند .صداوسیما باید فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی و برنامه‌هایی بمناسبت دهه فجر تهیه کند که یادآور خاطره‌های خوش انقلاب باشد و حضور همه جانبه‌ی مردم و حل شدن آنان را در دوران انقلاب نشان دهد.

دربهمن1٣٥٧ امام خمینی(ره) پس از سال‌ها دوری و تبعید به کشور بازگشت.ایران اسلامی شاهد بزرگترین و تاریخی ترین استقبال بود .حضور میلیونی مردم که صف مستقبلین را از فرودگاه تهران تا بهشت زهرا امتداد داده بود، حاکی از عشق و علاقه بی‌نظیر آنھا به رهبر خویش بود.
چه زیبا امام خمینی(ره) فرمودند: انقلاب اصیل ماجلوه‌ای از نھضت پر عظمت حضرت رسول الله(ص) است . هر چه انقلاب اسلامی دارد از برکت مجاهدت شهدا و ایثارگران است .پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد. این انقلاب با تائیدات غیبی الهی پیروز گردید .والیته فقیه برای شما یک هدیه الهی است.

همچنبن مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای (حفظه الله) فرمود:دھه فجر دھه تجدید قوای نیروھای
انقلابی و تجدید میثاق ملت با انقلاب است ما میراث بزرگ امام خمینی (ره) و همه ارزش‌ھا و اصول آن را حفظ خواهیم کرد . دهه فجر آئینه‌ای است که خورشید اسلام در آن درخشید و به ما منعکس شد این انقلاب بی نام خمینی(ره)در هیج جای جهان شناخته شده نیست وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب ما بوده است.


نویسنده: دکتر علی راحمی مدیرآموزش و امور اساتید 


انتهای پیام/224224


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: