کد خبر: ۱۷۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۳۰ آبان ۱۳۹۰
معاون رگولاتور گفت: کمیسیون تنظیم مقررات به شرکت مخابرات اجازه داده است که در صورت اجرای هم‌کدی، تعرفه پالس از 44.7 ریال به 51 ریال، معادل 15 درصد افزایش ‌یابد که 5 درصد روی فیش مشترکین تأثیر می‌گذارد.

لطف الله سبوحی اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران به عنوان شرکتی که پروانه دارد و در پروانه نیز تاکید شده، دقیقاً باید مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات را اجرا کند.
معاون رگولاتور ادامه داد: بحث هم‌کد شدن داخل استانی در سازمان تنظیم مقررات مطرح است که شرکت مخابرات ایران برای انجام این کار باید تعرفه‌ها را تعدیل کند؛ به نحوی که درآمد آن کاهش نیابد.
وی تصریح کرد: کمیسیون تنظیم مقررات موافقت کرده که این تعرفه‌ها تعدیل شود، به این معنی که تعرفه مکالمات شهری مقداری بالا رود و تعرفه مکالمات بین شهری حذف شود.

*پایان تعرفه‌های شهری و بین شهری؛ تولد تعرفه جدید استانی

سبوحی گفت: به عبارت دیگر تعرفه جدیدی تعریف شده است که نه شهری و نه بین شهری بوده، بلکه تعرفه استانی است.
وی ادامه داد: به این ترتیب سقف تعرفه استانی برای شرکت مخابرات تعریف شده است؛ مخابرات ایران در این سقف می‌تواند تعرفه‌های خود را مشخص کند و این امر نیز منوط به هم‌کد کردن در سطح استان‌ها است.
معاون رگولاتور افزود: این مجوز نیز تنها در مکالمات تلفن ثابت به تلفن ثابت است و تعرفه پالس افزایش نیافته است.

*افزایش هر دقیقه مکالمه شهری از 19.96 ریال به 22.94 ریال

وی افزود: هر 2.44 دقیقه یک پالس تلفن است و متوسط هر دقیقه مکالمه شهری 19.96 ریال است که اجازه داده شده که تا 22.94 ریال افزایش یابد.

*افزایش تعرفه پالس از  44.7 ریال به 51

وی افزود: به عبارتی تعرفه پالس از 44.7 ریال به 51 ریال افزایش می‌یابد که با برآورد ما این 15 درصد افزایش قیمت پالس، صرفا 5 درصد روی فیش مشترکین افزایش دارد.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: