کد خبر: ۳۰۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۱
رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان این كه ملت عزیز ایران صلح دوست ترین ملت جهان است، در عین حال تاكید كرد كه قوای مسلح و ارتش سرافراز هر گونه تجاوز به سرزمین، منافع و عزت ایران را با پشیمانی سنگین و شرم آور مواجه خواهند كرد.

محمود احمدی نژاد صبح امروز (سه شنبه) در مراسم گرامیداشت 29 فروردین روز ارتش در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره)، فرارسیدن این روز را به ارتش، سایر نیروهای مسلح و آزادیخواهان جهان تبریك گفت و سربلندی و اقتدار روزافزون نیروهای مسلح و ارتش عزیز را تحت فرماندهی فرمانده معظم كل قوا از خدای متعال خواستار شد.

رییس شورای عالی امنیت ملی در این مراسم گفت:‌ به گواهی اسناد مسلم تاریخی ملت ایران همواره خود را در غم و شادی ملت ها شریك دانسته است و اهل مدارا و دوستی است اما باید بدانند كه قوای مسلح و ارتش سرافراز ما هر تجاوز و دست اندازی و هر نگاه نامحرم و چپ به سرزمین و منافع و عزت ایران را با پشیمانی سنگین و شرم آور دشمنان مواجه خواهد كرد.

رییس جمهوری تاكید كرد: ‌نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آماده صیانت از موجودیت و تمامیت ایران هستند.

احمدی ن‍ژاد در بخش دیگری از سخنان خود منطقه خلیج فارس را منطقه ای مهم و حساس خواند و خاطرنشان كرد:‌ امنیت امنیت با مشاركت جمعی دولت ها و ملت های منطقه برقرار خواهد شد و حضور نیروهای بیگانه جز ایجاد اختلاف و ناامنی چیزی به بار نخواهد آورد.

رییس شورای عالی امنیت ملی ایران به همه كشورهای منطقه و فرامنطقه ای توصیه كرد كه از این حقیقت مسلم و روشن تبعیت كنند.

وی در ادامه آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تامین امنیت كامل منطقه با همكاری كشورها اعلام كرد.

 

** آمادگی كامل ارتش برای دفاع از ملت مومن وانقلابی ایران

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حركت ملت ایران در مسیر پیشرفت و فتح قله های علمی، فناوری و آبادانی تاكید كرد:‌ ارتش عزیز از آمادگی كامل برای دفاع از این ملت مومن و انقلابی برخوردار است.

احمدی نژاد پیشرفت و زندگی سعادتمند را نیازمند امنیت پایدار دانست و خاطرنشان كرد: امنیت مستلزم اقتدار است و هم امنیت و هم اقتدار دستاورد نیروهای مسلح آزموده و شجاع و هوشمند است.

رییس شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: امروز كه ملت عزیز ایران در مسیر پیشرفت و فتح قله های علمی و فناوری و آبادانی در حال حركت است بیش از هر زمان نیازمند امنیت پایدار است و این مستلزم حضور و فعال بودن نیروهای مسلح كارآمد و انقلابی است.

رییس جمهوری افزود: ‌خدای بزرگ را سپاسگزارم كه امروز ارتش عزیز ما و همه نیروهای مسلح و رزمندگان ما بر صراط مستقیم الهی حركت می كننند و با همه وجود در خدمت بالندگی ملت ایران هستند.

احمدی نژاد اظهار داشت: نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران، آرمان گرا و در خدمت آرمان های الهی و ارزش های الهی و صیانت از میراث پیامبران الهی از جمله پیامبر اسلام (ص) هستند.

رییس شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان كرد:‌ امروز آ‌مادگی برای دفاع از وطن از ارزش های الهی و از یك ملت مومن و انقلابی یك امر مهم وضرورت قطعی است كه به فضل الهی ارتش عزیز ما از این ویژگی برخوردار است.

انتهای پیام/20

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: