کد خبر: ۴۹۳۶۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - ۰۹ دی ۱۳۹۲
با تلاش های انجام شده توسط ادارات مختلف و نهادها خطر رفع شده و آتش سوزی مهار شده است.

شیرازه - در پی تماس چند تن از همشهریان با این سایت خبری مبنی بر آتش سوزی در کارخانه پنبه داراب، خبرنگار داراب آنلاین در ساعات اولیه (23:43) به محل وقوع حادثه یعنی بلوار امام خمینی (ره) داراب اعزام شد.

گزارش لحظه به لحظه خبرنگار اعزامی به محل حادثه:

(23:48) به گفته شاهدان عینی، آتش سوزی ابتدا از یک خودروی حامل بار پنبه منتظر در صف آغاز و سپس به محیط داخل کارخانه سرایت کرده است.

بر اساس آمار اولیه به دست آمده آتش سوزی موجب از بین رفتن 4 دستگاه خودروی نیسان، 6 دستگاه پیکان وانت، 2 دستگاه مزدا و دو کفی تریلی واقع در داخل محیط کارخانه بوده است. همه خودرو ها حامل بار پنبه و در صف انتظار تحویل در روز بعد بوده است. ده ها تن پنبه در این حادثه در آتش سوخت که به گفته انصاری مدیر عامل ارزش ریالی آن بیش از  4 میلیارد میلیون تومان است.

باد شدید در حال وزیدن است و هر لحظه امکان سرایت حریق به داخل انبار های کارخانه وجود دارد. چند خودرو در حال انتقال پنبه های نزدیک محل آتش سوزی هستند.

(23:55) فرماندار داراب از ساعات اولیه در محل حادثه حضور داشته و مدیریت بحران را بر عهده دارد. نیروهای هلال احمر پر تعداد هستند. شهرداری همه داشته های خود در آتش نشانی را به محل حریق اعزام کرده است. ماشین آلات شهرداری و اداره راه و شهرسازی با تدبیر انجام شده توسط فرماندار در حال اطفای حریق با شن و ماسه هستند. هماهنگی مناسبی دیده می شود.

(00:11) تعداد زیادی از نیروهای انتظامی وارد محیط کارخانه شدند. قاسم یوسفی دادستان داراب وارد محوطه کارخانه شد. در حال حاضر سرهنگ صادق زاده فرمانده سپاه، قاسم یوسفی دادستان داراب و سرهنگ دیندارلو فرمانده نیروی انتظامی داراب در حال هماهنگی های لازم هستند.

(00:15) دوربین داراب آنلاین در حین عکسبرداری به دستور دیندارلو فرمانده انتظامی منطقه توقیف و مدیر مسئول داراب آنلاین با ضرب و شتم و برخورد عجیب دو تن از پرسنل رسمی و دو سرباز این سازمان بازداشت شد. از نکات جالب این رویداد بی سابقه حضور دادستان و فرمانده سپاه داراب در صحنه بود که رفتار این دو مقام بلند پایه را مشاهده کردند. در خبری جداگانه اتفاقات روی داده تشریح می شود. 

(01:10) در حال حاضر خودرو های آتش نشانی شهرهای جنت شهر، دبیران و فسا در صحنه حادثه مشاهده می شوند که اطفا کنندگان حریق را یاری می کنند.

علاوه بر حضور فعال شهرداری، شهردار داراب شخصا در صحنه حضور پیداکرده و از نزدیک روند امدادرسانی آتش نشانی و خودروهای سنگین را مدیریت می کرد. چند تن از بسیجیان و سربازان سپاه پاسداران نیز یاری رسان عملیات امداد بودند.

(02:25) با تلاش های انجام شده توسط ادارات مختلف و نهادها خطر رفع شده و آتش سوزی در حال خاموشی است.

(02:45) خودروهای شهرداری و اداره راه همچنان در حال آوردن شن، ماسه و مخلوط جهت اطفای حریق هستند. سلامی نژاد شهردار داراب همچنان روند امداد را از نزدیک کنترل می کند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
0
0
متاسفانه فقط درهنگام حادثه به فکر کمک خواستن از شهرهای مجاور میافتیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: