کد خبر: ۵۲۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
برخی از منابع خبر دادند:
یک منبع آگاه در وزارت کشور اعلام کرد که در زمینه آزادی مرزبانان ایرانی اطلاعاتی به دست ما نرسیده است.

شیرازه، یک منبع آگاه  که خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با دانا گفت: در زمینه آزادی مرزبانان ایرانی اطلاعاتی به دست ما نرسیده است و خبر منابع پاکستانی تا این لحظه تایید نمی شود.

منابع خبری پاکستان گزارش دادند که در عملیات نیروهای سپاه مرزی این کشور در امروز (شنبه) 11 تبعه خارجی از جمله مرزبان ربوده شده ایرانی را در مناطق ایالت بلوچستان نزدیک مرز با ایران آزاد شدند.

شبکه خبری دنیا نیوز به نقل از خان وصی سخنگـوی نیروهای سپاه مرزی پاکستان گزارش داد که در عملیات امروز نیروهای امنیتی در منطقه تربت ایالت بلوچستان درجنوب غربی این کشور؛ 11 تبعه ربوده شده خارجی از چنگ تروریست ها نجات داده شدند.

دنیا نیوز پس از آن در خبر فوری (بدون اشاره به تعداد مرزبانان پیدا شده کشورمان) گفت: مرزبان ربوده شده ایران نیز در میان اتباع خارجی آزاد شده در منطقه تربت قرار دارند.

براساس این گزارش، نیروهای سپـاه مرزی چند تبعه متعلق به کشورهای یمن و تانزانیا را یافته اند و استعلام به منظور مشخص کردن ملیت سایر افراد نیز در حال انجام است.

پیشتر، مقامات ایران و پاکستان کمیته مشترکی به منظور رسیدگی به امور مرزی و تلاشهای مشترک برای یافتن مرزیانان ربوده شده ایرانی در نشست سه روزه کمیسیون مشترک مرزی در شهر ˈکویتهˈ مرکز ایالت بلوچستان پاکستان تشکیل داده بودند.

خبر در حال تکمیل است.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: