کد خبر: ۵۹۰۱۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت ادامه توزیع سبد کالا همچنان در برنامه است و تلاش خواهد شد مشکلات اجرای گام نخست آن برطرف شود.
علی ربیعی در گردهمایی مشترک استانداران و فرمانداران سراسر کشور گفت: ادامه توزیع سبد کالا همچنان در برنامه است و تلاش خواهد شد مشکلات اجرای گام نخست آن برطرف شود. سبد کالا به گونه ای توزیع می شود که مردم بتوانند آزادانه و به شکل کارتی خرید کنند.

به گزارش شیرازه به نقل از مهر؛ وزیر تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی افزود: پس از اینکه آمار افرادی که کمتر از ۶۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند، مشخص شود برنامه مهمی برای این افراد خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه اشتغال و تولید وظیفه سنگینی بر عهده مسئولین قرار دارد، گفت: برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید سالانه ۷ درصد رشد در زمینه اشتغال زایی داشته باشیم. برای هر استان طرح آمایش اشتغال که مراحل نهایی آن در حال انجام است را مد نظر قرار داده ایم.

ربیعی با تاکید بر اینکه در زمینه اشتغال وظیفه سنگینی بر عهده مسئولین است، گفت: طبق اطلاعات مرکز آمار ایران گام های اولیه را به خوبی برداشته ایم و اندکی بیکاری کاهش پیدا کرده که البته برای رسیدن به نقطه مطلوب راه درازی را در پیش رو داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید اشتغال در روستاها و اشتغال بانوان را در برنامه ریزی مورد توجه قرار دهیم، تصریح کرد: برای رسیدن به وضعیت مطلوب در کشور باید سالانه ۷ درصد رشد در زمینه اشتغال زایی داشته باشیم. کمبودها و مشکلاتی در بخش تعاون وجود دارد و خواستار همکاری بیشتر برای بهبود شرایط در این زمینه هستیم.

وی گفت: مقرر شد امسال برای پنج میلیون نفر بیمه درمانی علاوه بر موارد کنونی اضافه شود و همه هدف ما این است که پایه بیمه افزایش یابد.

ربیعی با بیان اینکه طرح بیمه ایرانیان و بیمه اجباری به زودی تقدیم دولت می شود، بر تقویت بیمه روستائیان تاکید کرد و گفت: تلاش خواهد شد سرانه روستائیان در این خصوص از پنج هزار تومان به حدود ۱۴ هزار تومان افزایش یابد.
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
گل بهار
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
0
0
به استحضار دولت محترم برسانم با این وضع گرانی لجام گسیخته که هر روز چیزی را از تغذی قطع کردیم فکر کنم اخر به قرصی نان در روز انهم یکبار باید بسنده کنیم سبد کالا یا معادل پولی ان برای حقوق کارمند و کارگر ضروری است کمیته امداد و بخزیستی که با ید تحت پوشش کار و دیگر خدمات باشند ما چه کنیم اقای روحانی تدبیرو امید منتظریم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: