کد خبر: ۵۹۳۳۵
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷:۳۶ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۳
البته پیام های تبریک آقای نماینده سابق مجلس موثر واقع شد و توفیقی فرزند وی را به عنوان معاون برگزید.
همزمان با نزدیک شدن به روز استیضاح وزیر علوم بحث ها و اظهار نظرها و اخبار مختلف و داغی در مورد بورسیه های غیر قانونی در ادوار گذشته از سوی طیفی خاص در رسانه های اصلاح طلب و حامی دولت منتشر می شود.

به گزارش شیرازه به نقل از دانا؛ این روزها از بسیاری از تریبون های همسو با دولت این پیام منعکس می شود که دلیل اصلی استیضاح وزیر علوم افشاگری های وی در مورد بورسیه های غیر قانونی در گذشته است جالب اینجاست که موضوع بورسیه ها در دولت گذشته در کمیته های  مختلف و با حضور مسئولان دستگاه های نظارتی مورد بررسی قرار گرفته و در تمام موارد به جز تعداد انگشت شماری که در مورد آن‌ها ابهام وجود داشت مسئولان مربوطه این بورسیه ها را تایید و روند آن را قانونی اعلام کرده اند.

البته موضوع بورس ها و ادامه تحصیل غیر قانونی برخی مسئولان دولتی و همچنین نزدیکان بعضی مدیران وزارت علوم از جمله مواردی است که به صورت یک‌طرفه در مورد آن حرف و حدیث های مفصلی مطرح شده است.

پیش از این نیز شبکه اطلاع رسانی دانا گزارشی را از ادامه تحصیل غیر قانونی یکی از وزرای کنونی منتشر کرد؛ اکنون و با توجه به فضاسازی رسانه های خاص که البته قصدشان سیاسی جلوه دادن یک استیضاح فنی است شبکه اطلاع رسانی دانا بخشی دیگر از اخبار خود در زمینه بورسیه تحصیلی تعدادی از نزدیکان مسئولان فعلی وزارت علوم را نیز منتشر می‌کند.

"زینب رضوان‌طلب" دختر رئیس‌مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم در دوره کنونی است که به گواه اسناد و مدارکی که در اختیار شبکه اطلاع رسانی دانا قرار دارد با استفاده از رانت و موقعیت فامیلی توانسته بورسیه و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران شود.

نامبرده با امضا مستقیم عبدالحسین فریدون که قبل از پدرش سرپرستی مرکز جذب هیئت علمی را بر عهده داشته توانست به عضویت هیئت علمی دانشگاه تهران درآید.

در یکی دیگر از موارد تخلف تنها سه روز پس از انتصاب مجتبی صدیقی به عنوان معاون وزیرعلوم و رییس سازمان امور دانشجویان از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، فرزند وی محمد بشیر صدیقی از سوی وزارت علوم جهت عضویت در هیئت علمی به دانشگاه امیرکبیر معرفی شد. این درحالی است که بسیاری از مسئولین وزارت علوم در چند وقت اخیر نسبت به بورسیه ها و برخی اعضای هیئت علمی در دولت گذشته اعتراضات گسترده ای داشته اند.

گفتنی است بسیاری از مسئولین کنونی وزارت علوم و همچنین چهره هایی نظیر میلی منفرد و مجتبی صدیقی نیز از جمله افرادی بودند که در پایان دولت اصلاحات با حکم مصطفی معین به خارج از کشور بورسیه شدند.

محمدبشیر صدیقی از دانشجویان ورودی سال ۸۲ رشته صنایع امیرکبیر است که هم اکنون در حال اتمام تحصیلات خود دانشگاه دلف هلند است.

"سلما امی" دختر یکی از مشاوران ارشد وزارت علوم است که در در دولت گذشته فشارهای زیادی برای پذیرش بورسیه نامبرده در وزارت علوم از سوی جریانی خاص آورده می شود که در نهایت  نامبرده بورسیه پژوهشگاه زلزله شناسی می شود.

یکی دیگر از موارد تخلف مربوط به یکی دیگر از معاونان وزیر می شود.

این معاون وزیر فرزند احمد احمدی نماینده سابق مجلس است؛ احمدی زمانی که توفیقی سرپرست وزارت علوم بود در پیامی بانتصاب وی را تبریک گفت و از وی خواست تا به برخی از فسادها در وزارت علوم پایان دهد.

البته پیام های تبریک آقای نماینده سابق مجلس موثر واقع شد و توفیقی فرزند وی را به عنوان معاون برگزید.

در حالی که در دوره گذشته یک مسئول بلند پایه وزارت علوم صلاحیت خواهر آقای معاون کنونی را رد کرده بود با فشار جریان خاص نامبرده هم بورسیه تحصیلی گرفت که البته اسناد این موضوع به طور کامل وجود دارد.
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۳
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
1
7
همه اینائی که گفتید هم از دولت احمدی نژاد است
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
0
6
رطب خورده منع رطب چون كند!؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
0
6
به این لیست نام فرهاد رحمانی فر فرزند حسین رحمانی فر مشاور ارشد رییس جمهور را هم اضافه کنید که با رانت به استخدام یکی از دانشگاههای بزرگ در امده و در رشته آناتومی و بافت شناسی فعالیت میکنه
ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
1
1
این وصله ها به دولت روحانی نمی چسبه.همه می دونن این استیضاح سیاسی است نه فنی بگذارید این نمایندگان متحجر زور خودشون رو بزنن.تو انتخابات آینده جواب خودشون رو از ملت می گیرن.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
0
2
سارا دانشجو هييت علمي دانشگاه تربيت مدرس هم دختر دكترفرجي داناست
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
0
0
سارا دانشجو رتبه 72 کنکور کارشناسی و12 کارشناسی ارشد را داره طبق قانون شامل بورسیه میشود
تا جیزی رو مطمان نشدید ننویسید
دوستان برای دنیای دیگران اخرت خود را خراب کردن خسران بزرگی ست
سری به خوابگاه همین دانشگاه شیراز بزنید ببینید جه خبره
هر کی هرجور دلش بخواد میگرده و هرکاری دلش بخواد میکنه طبق دستور حراست محترم دانشگاه تذکر دادن هم ممنوع شده
دانشگاه کشور اسلامی باید محل تربیت جوانان باشه
فردای قیامت اصلا همین فردای دنیا باید جوابگوی این جوانان بود که ما جاهل وجوان بودیم شما جرا وظیفه خودتونو انجام ندادیدتا ما راه درست بریم
بابا تو امریکام نه تنها دانشجو ها در محیط دانشگاه محدودیت بوشش دارن حتی در بعضی از دانشگاهها در خارج از محیط دانشگاه هم دانشجو ملزم به رعایت قوانین بوششی خاص هست
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: