کد خبر: ۶۶۷۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۳
پلنگ زخمی که از اواخر هفته پیش در موزه شیراز تحت عمل جراحی قرار گرفته و نگهداری می‌شد روز گذشته در داخل فضای موزه فرار می‌کند و عصر امروز زنده‌گیری می‌شود.
به گزارش شیرازه به نقل از افکارنیوز، پلنگ زخمی که اواخر روز چهارشنبه هفته گذشته در جاده شیراز به خرامه توسط شهروندان دیده می‌شود توسط اکیپ محیط بانان پارک ملی بمو و همیاران محیط زیست زنده‌گیری شده و به محل موزه شیراز برای انجام عمل جراحی منتقل می‌شود اما روز گذشته این پلنگ در داخل فضای موزه فرار می‌کند و مخفی می‌شود.

محمدعلی قهرمانی، ساعتی پیش موفق می‌شود این پلنگ زخمی را بدون هیچ آسیبی زنده‌گیری کند.

حسین‌علی قهرمانی مدیر باغ وحش شیراز در این باره می‌گوید: مسئولان سازمان محیط زیست در تماس با بنده و برادرم خواستار کمک برای زنده گیری این پلنگ زخمی شدند.

وی ادامه می‌دهد: وقتی به موزه بمو رسیدیم یک قلاده سگ کوچک را برای جلب توجه پلنگ به عنوان طعمه قرار داده بودند و سگ کوچک از ترس به گوشه ای پناه برده و می لرزید.

به گفته قهرمانی 3 نفر از پرسنل موزه برای گرفتن این پلنگ، زخمی شده‌اند که یک نفر به بیمارستان انتقال یافت.

وی ادامه می‌دهد: زمانی که من و برادرم به موزه رسیدیم تصمیم داشتند به پلنگ با کلاشینکف تیراندازی کنند که برادرم با استفاده از تور موفق شد پلنگ را بگیرد پلنگ را پس از بیهوشی به دانشکده دامپزشکی منتقل کردیم.

قهرمانی می‌گوید: از آنجایی که این گونه با ارزش در کشورمان رو به کاهش است من و برادرم آمادگی رسیدگی و تامین مخارج درمان و تغذیه این پلنگ را به سازمان محیط زیست اعلام کردیم.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: