کد خبر: ۶۷۶۰۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۶ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع):
روزشمار مشخصی به صورت شمارش معکوس در ورودی‌های حرم مطهر نصب خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس سومین حرم شیرازه، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) با بیان اینکه در یکسال اخیر برای توسعه فضای ورودی‌های آستان مقدس و مکان‌هایی که زائران آسایش و آرامش بهتری داشته باشند تلاش زیادی شد، اعلام کرد: شبستان بزرگ و صحن جدید این آستان مقدس روز جمعه همزمان با آغاز سال نو به بهره‌برداری کامل می رسد.

آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب در نشست خبری گفت: شبستان جدید در مساحتی با وسعت ۱۲ هزار مترمربع احداث شده که آماده ارائه خدمات به زائران حرم مطهر است و تمام بخش‌های آن از ساعات اولیه سال ۹۴ قابل استفاده است.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) اظهار کرد: شبستان جدید، بزرگ‌ترین شبستان شیعی جنوب کشور محسوب می‌شود که به تاسی از آستان مقدس رضوی و حضرت معصومه (س) به نام مبارک امام خمینی(ره) نامگذاری شده و فضای مطلوبی برای بهتر استفاده کردن زائران از فضای معنوی آستان مقدس فراهم کرده است.

منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه با افتتاح این صحن و شبستان ۲۱ هزار مترمربع به فضای آستان مقدس افزوده شده است، گفت: به یاری خدا در آینده بناست که طرح ۵۷ هکتاری توسعه حرم مطهر به سرعت اجرا شود و ادامه پیدا کند.

آیت‌الله دستغیب عنوان کرد: روزشمار مشخصی به صورت شمارش معکوس در ورودی‌های حرم مطهر نصب خواهیم کرد و به طور منظم پروژه‌های خود را از ابتدای سال ۹۴ به بهره‌برداری خواهیم رساند.

این مقام روحانی با بیان اینکه خداوند برخی مکان‌ها را در مرتبه رفیعی قرار داده و مأذون ساخته است تا کسانی در این مکان‌ها به یاد و ذکر خدا مشغول باشند، گفت: خداوند این مکا‌ن‌ها را محل امن و جایگاه برآورده شدن حوائج مردم معرفی کرده است و از نمونه این مکان‌ها محل زندگی یا آرامگاه انسان‌هایی است که به خدا پیوسته و رهرو راه انبیا بوده‌اند.

آیت‌الله دستغیب آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) و برادران بزرگوار ایشان را جایگاه توجه دل‌های انسان‌ها دانست و گفت: این بزرگان زندگی و حیات خود را در راه خدا گذراندند و برای خدمت به مردم لحظه‌ای درنگ و کوتاهی روا نداشتند.

وی گفت: آستان مقدس شاهچراغ(ع) از دیرباز محل توجه قلوب همه اراتمندان به پیامبر اکرم(ص) و خاندان آن حضرت بوده است اما در سنوات اخیر با توجه به رهنمود‌ها و ارشادات مقام معظم رهبری و عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) برای شیراز و استان فارس ملاحظه می‌کنیم که حرکت از دو جهت توسعه آستان مقدس و گسترش برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی آستان مقدس تسریع شده است.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) یکی از مطالبات مقام معظم رهبری نسبت به آستان مقدس را تلاش در جهت هر چه بهتر رسیدگی به وضع زوار و واردین به حرم‌های مطهر دانست و افزود: آبادی این آستان مقدس و فضای معنوی بستگی به حضور مردم و توجه بیشتر ارادتمندان به امامزادگان معظم دارد بنابراین از هر گونه خدمتی که از عهده مسئولان این آستان برآید کوتاهی نخواهد شد.

آیت‌الله دستغیب اظهار کرد: به لحاظ برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی هم در یکسال گذشته تلاش‌های جدید و فراوانی صورت گرفته است و در مناسبت‌های مختلف سخنرانان در سطح عالی دعوت شده‌اند ضمن اینکه جزواتی نیز برای ارائه راهنمایی در اختیار زوار قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: در مسیر تحقق اهدافی که در پیش رو داریم نیاز به همراهی و مساعدت عموم مردم و از جمله مسئولان نظام جمهوری اسلامی داریم که با همکاری و مساعدت آنان بتوانیم راه را ادامه دهیم و روز به روز شاهد برکات و آثار بیشتری باشیم.

آیت‌الله دستغیب با بیان اینکه حرم‌های مطهر و زائرسرا‌ها و جاهایی که محل ورود زائران است بر فرهنگ مردم نقش مهمی ایفا می‌کند، گفت: این حرم‌ها قبله امید و آرامش برای مردم هم به لحاظ اقتصادی و هم اجتماعی است.

وی به نقش حرم‌های مطهر در توسعه گردشگری و رونق اقتصادی اشاره و اظهار کرد: آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) و برادران بزرگوارشان از جهت‌های مختلف محور همبستگی و وحدت و اتحاد است و آثار و برکات بسیار فراوانی در ابعاد مختلف بر اجتماع دارد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فرخ
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۷
0
0
خدا پدرتان را بیامرزد هر چه زودتر عملیات را شروع کنید با ور کنی ما مردم در این محلات مشکل داریم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: