کد خبر: ۷۰۱۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۴
مدیر امور آگهی بازرگانی صدا و سیما گفت: محصولات خارجی که در ایران سرمایه گذاری کرده و در داخل کشور تولید می‌شوند، ممنوعیتی در خصوص تبلیغ محصول آنها وجود ندارد.

به گزارش شیرازه به نقل از تسنیم، سیفی مدیر امور آگهی بازرگانی صدا و سیما در خصوص تبلیغات اخیر کالاهای خارجی در صداوسیما با وجود ممنوعیت، افزود: تبلیغ کالاهای خارجی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ممنوع است اما خیلی از کالاهای خارجی که در صدا و سیما اجازه  تبلیغ پیدامی‌کنند کالا‌های داخلی با نام خارجی هستند.

مدیر امور آگهی صدا و سیما ادامه داد: تمام مستندات ایرانی بودن کالاهای که با نام خارجی در صدا و سیما تبلیغ می‌شود موجود است که در صورت لزوم ارائه می گردد.

سیفی اظهار داشت:  کالاهای مانند ال‌جی، سامسونگ، سونی و .. در ایران و از طریق جذب سرمایه گذاری‌های خارجی تولید می‌شود. به طوری که محل تولید محصولات ال‌جی دربیرجند است.

وی با بیان اینکه این دسته از کالاها با اسامی خارجی جزو کالای خارجی به حساب نمی‌آیند، تصریح کرد:  براساس مصوبه هیئت دولت، این دسته از کالا‌ها که  با اسامی خارجی که در کشور تولید می‌شود، در تولید ناخالص ملی موثر است.

این مقام مسئول درباره تبلیغات اخیر یک تلفن و پودر با نام خارجی گفت: این محصولات مربوط به شبکه‌های Ifilm  بوده، اما مستندات داخلی بودن این محصولات نیز موجود است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های یاد شده در ایران سرمایه گذاری کرده‌اند گفت: شرکت تولید کننده مواد بهداشتی یونیلور در دشت قزوین سرمایه گذاری کرده است و علاوه بر تولید داخلی از این محل صادرات نیز دارد.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: