کد خبر: ۷۴۰۱۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۴
وکیل مهدی هاشمی گفت: امروز برای اجرای حکم محکومیت مهدی هاشمی رفسنجانی به زندان اوین می‌رویم.
به گزارش شیرازه، سید محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌ وگو با فارس، در خصوص اجرای حکم محکومیت مهدی هاشمی گفت: از آنجا که حکم قطعی است و ما درخواست اعاده دادرسی خود را پس گرفته‌ایم امروز برای اجرای حکم به زندان اوین می‌رویم.

وی افزود: البته هنوز به ما ابلاغ رسمی نشده است اما ما برای آنکه حکم اجرا شود امروز به اوین خواهیم رفت.

در همین زمینه یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، گفت: اواخر هفته گذشته مهدی هاشمی به دادسرا احضار شد. در آن جلسه قرار شد که امروز مهدی هاشمی خود را به اوین معرفی کند.

این منبع آگاه گفت: اگر مهدی هاشمی رفسنجانی امروز خود را به زندان اوین معرفی نکند حکم جلب برای وی صادر می‌شود.

مهدی هاشمی بیش از 28 جلسه در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه شد و سرانجام این فرد به ترتیب زیر و براساس مواد قانونی اعلام شده محکوم شد.

براساس ماده 5 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، نامبرده متهم به اخذ رشوه اختلاس 600 میلیونی تومانی بود که براساس این ماده قانونی، وی به 10 سال حبس، رد مال 600 میلیون تومانی و 1.2 میلیارد تومان جزای نقدی و همچنین انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

براساس ماده 3 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، این فرد متهم به ارتشاء به مبلغ 5 میلیون و 200 هزار دلار بود که براساس همین ماده قانونی به 10 سال حبس، رد مال به مبلغ 5.2 میلیون دلار و جزای نقدی معادل همان مقدار (5.2 میلیون دلار) و انفصال دائم از خدمات دولتی به همراه 50 ضربه شلاق محکوم شد.

براساس ماده 610 قانون مجازات اسلامی، نامبرده به 5 سال حبس محکوم شد.

با رعایت ماده 134 قانون مجازات اسلامی در مقام اجرا،‌ اشد این احکام که همان 10 سال است اجرا خواهد شد.


دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
-
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
0
0
بری دیگه بر نگردی!!!!!!!!!
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: