کد خبر: ۸۹۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۴ - ۰۱ تير ۱۳۹۵
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز :
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز گفت: عملیات گرده‌افشانی درختان انجیر دیم شهرستان نی ریز که در سطح هشت هزار هکتار از باغات این شهرستان انجام شده بود پایان یافت .

به گزارش شیرازه؛ به نقل از پایگاه خبری نبض نی ریز  داریوش طهماسبی بامدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز  در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد:  همه ساله با قرارسیدن فصل تابستان ، عملیات گرده افشانی در باغات انجیر توسط باغداران و با استفاده از میوه‌های " بر"  انجیر ،  با نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی  در سطح هشت هزار هکتار از باغات انجیر دیم شهرستان نی ریز انجام می گیرد .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز، با اشاره به اهمیت توجه در عملیات " بر " دهی گفت :  گرده‌افشانی براساس استانداردهای خاص نسبت به سن درختان با مشاوره کارشناسان  صورت می‌گیرد و به لحاظ فنی، زمانی که قطر میوه انجیرخوراکی به ۹ تا ۱۳ میلی متر برسد بهترین زمان گرده افشانی است .

داریوش طهماسبی افزود : باروری انجیر خوراکی با گرده‌افشانی و انتقال گرده از پرچم میوه‌های درخت انجیر  "بر" با زنبور گرده‌افشان بنام " بلاستوفاگا " به سطح کلاله گل‌های خامه ‌بلند در میوه خوراکی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت درختان انجیر نی ریز نسبت به سال‌های گذشته گفت : پیشینه " بر " دادن در شهرستان  نی ریز به سالهای دور باز می‌گردد و درختان کهن انجیر  نی ریز میراث چندصدساله مردم این شهرستان است و بیش از 35 درصد امرار و معاش مردم نیز از طریق باغداری انجیر تامین می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز ، انواع ارقام این محصول را دانه سفید، پوزدنبالی، کوهکی، تومسجدی، خرمایی، ویل وحشی، شاه انجیری، قاسمی، دانه‌سبز، آتشی، فریدونی،آبگزی، فعل‌سربسته و مهارلویی عنوان کرد و افزود : سطح زیرکشت درخت "بر" انجیر در نی ریز حدود 1 هکتار است که میزان قابل توجهی نیست و باغداران مجبورند میوه ی " بر " را با هزینه ی زیاد از شهرهای اطراف تامین نمایند و همین باعث افزایش قیمت هر کیلو بر انجیر به 60 هزار تومان شده که برای باغداران شهرستان  مشکلاتی ایجاد کرده است  .

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: