کد خبر: ۹۰۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - ۱۳ تير ۱۳۹۵
دانشجویان در دیدار با رهبر معظم انقلاب چه گفتند؟/2-
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: همین رفتارها موجب شده است تا ما فرزندانِ همین ملت، عَلَمِ عزّت خواهی را در برابر تحقیرکنندگانِ خارجی و بعضی خود کمبینانِ داخلی برداریم و فریاد بزنیم که هیهات اگر علی اکبرهای حسینِ زمان در زیر ذلتِ یزیدیان ساکت بنشینند.

به گزارش شیرازه، حسین زینلیان بروجنیT دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز در این دیدار طی سخنانی در محضر مقام معظم رهبری عنوان کرد: بنده امروز سلامِ گرمِ دوستانم، اعضای بزرگ‌ترین اتحادیه دانشجویی ایران را محضر شما پدرِ دلسوز و مهربان اعلام می‌کنم.

وی با بیان اینکه دانشجو باید با شناخت دقیقِ محیط خود، درصددِ برافراشتنِ پرچمی در راستای تعالیِ خود و مردمانش باشد، اظهار داشت: ما در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بررسیِ دقیقِ وضعیتِ داخلی و خارجی اقدام به انتخاب گفتمانی تحت عنوانِ «عزت ملی» کرده‌ایم زیرا معتقدیم اربابانِ زر و زور و تزویر در صددِ تحقیر ملت‌ها هستند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: روزی نفتِ ملت را به عنوان ماده‌ای بدبو به غارت بردند و روزی دیگر به بهانه خطرناک بودن تکنولوژیِ صلح آمیز در قلب رآکتورش سیمان ریختند. روزی رئیس علی دلواری را به جرم عزت خواهی سیاسی گلوله باران کردند و روزی دیگر شهریاری را به جرم عزت علمی ترور کردند. روزی خاکِ ملتی را به جرم بی طرفی، در جنگ‌های اول و دوم جهانیِ اشغال کردند و روزی دیگر به بهانه انقلاب و ایستادگی، جنگ‌های نظامی و فرهنگی و اقتصادی برایشان تحمیل کردند.

زینلیان ادامه داد: بله، همین رفتارها موجب شده است تا ما فرزندانِ همین ملت، عَلَمِ عزّت خواهی را در برابر تحقیرکنندگانِ خارجی و بعضی خود کمبینانِ داخلی برداریم و فریاد بزنیم که هیهات اگر علی اکبرهای حسینِ زمان در زیر ذلتِ یزیدیان ساکت بنشینند.

وی گفت: تحمل نمی‌کنیم که عده‌ای ضعیفُ النفس؛ شعار ما می‌توانیمِ مردمان رقم زننده 22 بهمن و 9 دی و فتح المبین و مرصاد را به ما نمی‌توانیم و بلد نیسیتم و ضعیفیم بفروشند و در زیر ناکارآمدیِ مدیریتی و تحمیل‌های جهانی دستِ ملتِ عزیزمان را به سمتِ غرب و شرق دراز کنند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان عنوان کرد: کشوری که توانسته سلول‌های بنیادی تولید کند و ماهواره و موشک بسازد در صورتِ تقویتِ حس عزت طلبی مسئولان و مردمش از پس خودکفایی محصولات کشاورزی و دامی و صنعتی هم بر می‌آید. در این زمینه خدمت شما علمدارِ عزتِ ملی نکاتی که به ذهنمان رسیده را در چهار قسمتِ اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی، نظام اسلامی، مسائل بین الملل، جوانان و دانشجویان بیان می‌کنم.

زینلیان، اقدام و عمل در مساله اقتصاد مقاومتی را اینگونه بیان کرد: از دید ما، یکی از بزرگ‌ترین معضلاتِ اقتصادیِ کشور، عدم کارآمدیِ کافیِ نهادها و سازمان‌های نظارتیِ اداری و مالی مثل سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و امثالهم است، به گونه‌ای که نه مردم به درستی می‌دانند از کدام ارگان، انتظار نظارتِ دقیق و اقدامِ قاطع را داشته باشند، نه مفسدانِ اقتصادی آنقدر در برابر چشمِ ناظرِ نهادهای نظارتی احساسِ خطر می‌کنند، که در چندین فقره اختلاس و فساد مالی و حقوق‌های نجومی، خلاء آن به شدت احساس شد، پیشنهادِ ما افزایشِ اختیارات نهادهای نظارتیِ اداری و مالی در ساختارِ نظام یا تجمیع این سازمان‌ها و نهادها مثل قضیه ادغام موفق نیروی انتظامی در اوایل دهه 70 است.

وی یکی دیگر از بزرگترین معضلاتِ کشور را مساله حاشیه نشینانی دانست که به دلیل اختلافِ طبقاتی و در برهه‌ای فراموشیِ مسئولانِ امر، امروز در بدترین وضعیت معیشتی، بهداشتی و فرهنگی سپری می‌کنند.

وی ادامه داد: با پاس کاری دولتمردان در انجام وظایفِ محوّله، این پدیده اجتماعی کم کم به معضلی امنیتی برای نظام اسلامی تبدیل می‌شود، به گونه‌ای که این مظلومان و محرومان و مستضعفانی که به فرموده حضرت امام راحل(ره)، صاحبانِ حقیقی انقلاب هستند، امروز نه تنها خود را صاحبان انقلاب نمی‌بینند بلکه خود را افرادی می‌پندارند که کمترین توجهی حتی برای زنده ماندنشان نمی‌شود.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: باور داریم صاحبان انقلاب همینانی هستند که اگر کوسِ جنگ نواخته شود و ناقوس شمشیرها به صدا در آید پای اسلام و انقلاب ایستاده و از خون خود دریغ نمی‌کنند، پس چرا توجهی به اینان نمی‌شود.

زینلیان گفت: متاسفانه بعضی دستورالعمل‌های اقتصادی، متفاوت با نگاه‌های اسلامی در معاملاتِ روزمره و نفوذ بعضی تازه به دوران رسیده‌های اقتصادی در بازارِ مسلمین، بلایی به سرِ بازار آورده‌اند، که بازاریانِ متعهد از آن کارآمدیِ قدیمی شان دیگر خبری نیست.

وی به مقام معظم رهبری گفت: حضرتعالی خود واقفید که اگر بازارِ مسلمین، از وجود و اختیار عملِ بازاریانِ متعهد دور گردد چگونه شاهدِ بروزِ اتفاقاتی شبیه ماجرای تاجرِ اصفهانی و بازاریان شیرازی در نهضتِ تنباکو یا حمایتِ بازاریانِ متعهد در دورانِ نهضتِ امام خمینی باشیم، لطفا از این زاویه نیز تذکراتی خدمتِ مسئولانِ امر در حمایت از بازار و کسبه اسلامی و بیاناتی در راستای تبیین نقش بازاریان که جای خالی‌اش در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی احساس می‌شود، بیان فرمایید.

وی در نکته دوم خود به بحث نظام اسلامی پرداخت و گفت: اکنون استکبارِجهانی با ترورِ ژنتیکی و بیولوژیکی، کمرِ همت به تضعیف و نابودی ملت‌ها بسته و متاسفانه خبرهایی مبنی بر ورود بعضی محصولات غذایی تراریخته و اصلاح ژنتیک شده مضر شنیده می‌شود و علیرغم تاکید حضرتعالی بر حفاظت از ذخایرِ ژنتیکی و استفاده از محصولات کشاورزی سالم عده ای سعی در واردات انبوه محصولاتِ تراریخته دارند، لطفا از مسئولانِ ذی ربط گزارشی شفاف و کارشناسی خواسته و بر اهمیت تقویت سیستمِ دفاعی کشور در این زمینه نیز تاکید فرمایید.

وی گفت: کمتر از10 سال، تا پایان سند چشم انداز 1404 باقی مانده ولی متاسفانه در مواردی رویکردهای فعلی کشور با آنچه برای تحقق آن سندِ مهم نیاز است، تفاوت زیادی دارد و اسف‌بار آنجاست که بسیاری از کارگزارانِ نظام به اهمیتِ این چشم انداز بی توجه بوده و حتی یک بار هم این سند را مطالعه نکرده‌اند و همین مساله موجب شده، اولویت‌های اصلی جای خود را به اولویت‌های سیاسی و جناحیِ قوای مقننه و مجریه تحویل دهد.

زینلیان اظهار داشت: اگر تنها قرار است به عنوان سندی بالادستی، نمادین به آن توجه شود، ما جوانان امروز، تکلیف را برای فردا دانسته و خود به فکر چشم انداز نویسیِ واقعی و تِرَندگُزاری و اقدام برای تحقق آن در سالهای بعد بیفتیم چون با روند کنونی نه تنها به چشم اندازِ 1404 دست پیدا نمی‌کنیم بلکه در 1407 نیز شاهدِ جمهوری اسلامیِ مشوشی در رویکردها و برنامه‌ها خواهیم بود.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه با اشاره به مساله نظام بین الملل و جهان اسلام گفت: بارها تحلیل گرانِ خبره و منطقه شناس، استراتژی ایران در دفاعِ از خود را در خارجِ از ام القرا تحسین کرده و این مساله را موجب تقویتِ قدرتِ منطقه‌ای ایران و حمایت از محور مقاومت اعلام کرده‌اند، اما مساله‌ای که در ادامه راه باید به آن توجه کرد، لزوم بازتعریفِ فرهنگ و اقتصاد و دیپلماسی‌مان منطبق با یک قدرت منطقه‌ای در جنوب غرب آسیا می باشد تا بتوانیم با همکاری و امنیتِ دسته جمعیِ دوستانمان به رشد و تعالی فرهنگی و اقتصادی و سیاسی دست پیدا کرده و به سوی تحقق خواسته ی امامِ راحل تا طنین انداز شدن شعار مرگ بر آمریکا از ناقوس کلیساها گام برداریم.

وی در رابطه با مسائل جوانان و دانشجویان نیز گفت: خدمتِ مقدّسِ سربازی به دلیل در نظر نگرفتن استعدادها و مهارت‌ها و رشته و مدرک تحصیلی به یکی از مهمترین دغدغه‌های جوانان در سالیان اخیر تبدیل شده است، البته باور داریم که اگر با اصلاح ساختار سربازی، در جبهه‌های متعددِ نظامی، اقتصادی، فرهنگی و علمی از قابلیت‌های جوانان استفاده شود نه تنها این بازه 21 ماهه به محلِ پرورشِ استعدادها برای ورود به جامعه تبدیل می‌شود، بلکه تخصصی تر شدن مقوله دفاع، موجبِ آزادیِ خرمشهرهای فرهنگی و اقتصادی و علمی خواهد شد که خداوند متعالی که لایُکَلِفُ اللهُ نَفسً اِلّا وُسعُها را فرموده، برای هر فردی به تناسب وسعش انتظار دفاع از این میهن اسلامی را دارد.

زینلیان خطاب به مقام معظم رهبری اظهار داشت: از جنابعالی خواهشمندیم به عنوان فرمانده کل قوا دستور فرمایید تا این امکان برای همه جوانان نه فقط نخگبان فراهم شود تا جوانان با توجه به استعدادها و توانایی‌هایشان همچون باقری و چمران و آوینی و شهریاری در خطِّ مقدم‌های جهادِ اقتصادی و جنگِ نرم و جهادِعلمی در دورانِ خدمت سربازی ضمن یادگیری فنون نظامی، جهاد کنند.

وی افزود: چند سالی می‌شود که در کشور، تحرکاتی مبنی بر ایجادِ مجلسی مشورتی به نامِ مجلس جوانان جمهوری اسلامی ایران دیده می‌شود و افرادی می‌خواهند به پشتوانه‌های صاحبان قدرت و ثروت، خانه ای برای پیشبردِ اهدافِ جناحی‌شان اما به اسم ما جوانان ایجاد کنند. ما به عنوان جوانانِ این میهن مخالف ایجاد ساختاری درونِ نظام، برای شنیده شدن حرف‌های جوانان و پیگیری مشکلاتشان نیستیم، اما با روندِ کنونی که افرادِ منتسب به جناح‌های دگراندیش و بعضاً مخالفِ آرمان‌ها در مجلس مشروطه سابق و دانشگاهِ آزادِ اسلامی و نهادِ ریاست جمهوری اجلاس برگزار کنند و خود را موسسانِ مجلسِ جوانان جمهوری اسلامی ایران بنامند و با مسئولینِ نظام دیدار کنند مخالف بوده و انتظار داریم اگر قرار است مجلسی به نام ما جوانان ایجاد شود از تمام استان‌ها، افرادی متعهد و پایبندِ به ارزش‌ها آن هم نه به صورت انتصابی که به صورت انتخابی عهده دارِ این امر شوند.

زینلیان گفت: ما دانشجویان و اعضای تشکل‌های اسلامی بیش از هر زمانِ دیگر از حمایت‌های شما در سالیانِ اخیر تشکر می‌کنیم، سالیانی که در بعضی موارد آنقدر، فشار و سختی به ما وارد کردند که خواستند کمرمان را بشکنند و از میدان انقلاب بیرون‌مان کنند و به عنوان نمونه، از اتحادیه ما به دادگاهِ قضایی شکایت کرده و خواستند و هنوز هم می‌خواهند که ساختمانی که 22 سال است در اختیار ما بوده را از ما گرفته و از دیدِ خود ما را تضعیف نمایند که حتی جایی برای فعالیت نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: ولی رهبرا، اُف بر ما که با فشارِ اینان و بعضی دوستانِ فتنه گرِشان در دانشگاه‌ها بخواهیم امام زمان و شما و مردم شریفمان را تنها بگذاریم و آرمان‌ها را فراموش کرده در روز قیامت شرمنده شهیدانی شویم که رفتند تا فتنه گران داخلی وخارجی دستشان از این انقلاب کوتاه شود.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ادامه داد: ضمنا آقاجان، مطلع باشید آنانی که کلیدِکار دستشان است نه تنها در سال گذشته رویه غلط خود در حمایت از تشکل‌های یکبار مصرف را اصلاح نکردند، بلکه امروز به فکر اتصال آن تشکل‌ها با ایجاد اتحادیه‌ای برای فشار به نظام و اجرای سیاست‌های اتاقِ فکرِ فتنه هستند.

زینلیان گفت: برای ما عجیب است؛ چگونه تشکل‌هایی که در بردهای هماهنگ و نشریاتِ زنجیره‌ای‌شان به نظام اسلامی توهین و از فتنه گرانِ خائن به رای مردم دلجویی می‌کنند و برای جاسوسان دستگیر شده کمپین حمایت راه می‌اندازند اینچنین مورد حمایتِ بعضی آقایان هستند. بارها به این قبیل مسئولان گفته‌ایم که مرد باشند و اگر دیدگاه خودشان هم همین است بیان کنند و این صورتکِ ریا و ولایتمداری را از چهره خود بردارند که یک رنگی بهتر از نامردی است.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: