تجلیل رییس رسانه ملی از خبرنگار مرکز فارس
رییس رسانه ملی در مراسم تجلیل از برترین خبرنگاران رسانه ملی، از سعید پرویزی خبرنگار مرکز فارس تجلیل کرد.

دکتر علی عسکری، رسانه ملی را قوی‌ترین و اثرگذارترین رسانه کشور در ایجاد جریان رسانه‌ای برشمرد و از گزارش قاچاق سوخت، تهیه شده در مرکز فارس به عنوان گزارش خلاقانه و اثرگذار که متکی بر اندیشه و تحقیق، تهیه شده است یاد کرد.

وی گفت: این گزارش، آثار عمیقی هم بر کشور و هم بر تصمیم‌گیران گذاشت و هر یک از خبرنگاران صدا و سیما که این چنین بر پایه تحقیق و پژوهش بسته‌های خبری را تولید کند یقیناً بر ده‌ها میلیون نفر در کشور اثر خواهد گذاشت.

رئیس رسانه ملی با بیان این که معاونت سیاسی و حوزه اخبار در سازمان در سال‌های پس از انقلاب نیرو‌های با ارزش و توانمندی تربیت کرده است، افزود: امروز نیز باید بهترین خبرنگاران در صدا و سیما تربیت شوند تا بهترین خدمت را به مردم بدهند. 

رئیس سازمان صدا و سیما افزود: این معاونت باید با نیرو‌های جوان و ورزیده جریانی بزرگ را شکل دهد.

دکتر علی عسکری، با تأکید بر این که خبرنگار باید اهل مطالعه و تحقیق باشد و با رویکردی امیدبخش و سازنده نقدهایش را بیان کند، افزود: خبرنگاران باید از آخرین دستاورد‌های حوزه مطالعات ارتباطات آگاه باشند تا با تدوین خوب، قاب مناسب، نحوه بیان و نگارش خوب بهترین بسته خبری را تولید کنند. 

وی با بیان این که دنیای امروز دنیایی پرآشوب، فریبکارانه و دروغین است، افزود: در این اوضاع، خبرنگاری که می‌خواهد گزارشی را بسته‌بندی و ارائه کند باید انسانی فهیم و مدبر باشد و هوشمندانه با رعایت اخلاق و عدالت، مأموریتش را در اطلاع‌رسانی به انجام رساند.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان این که هرچه پیش می‌رویم عرصه رویارویی ما با دشمن پیچیده‌تر می‌شود، گفت: صداوسیما باید خبرنگارانی جوان و با انگیزه در تراز کشور و نظام تربیت کند که مسئولیت این امر در سازمان برعهده معاونت سیاسی است.