بوستان‌های شیراز میزبان جشن امامت می‌شود

به گزارش شیرازه، دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس  صبح امروز 22مرداد 98 در نشست خبری برنامه های دهه امامت و ولایت، اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) و حضرت صدیقه طاهره(س) برای حفظ توحید و امامت که در راستای یکدیگرند جان خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند پس وظیفه ما به عنوان پیروان مکتب شیعه در ابلاغ رسالت تشیع سنگین تر است چرا که باید به بهترین شکل ممکن پیام غدیر را منتقل کنیم.


 حجت الاسلام وحید احمدی همچنین از ابلاغی از سوی استاندار به همه مدیران استان برای اهتمام به ویژه برنامه های غدیر خبر داد و گفت: هر نهادی به صورت ویژه برنامه های خود را معرفی می کند و دیگر دستگاه ها اهتمام ویژه به غدیر داشتند.


دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس، اضافه کرد: اولین برنامه ای را که توانستیم برای هماهنگی داشته باشیم با حضور ۵۰۰ نفر همایش ره پویان غدیر ۱۲مرداد برگزار شد.


حجت الاسلام احمدی با اعلام اینکه شهرک های حاشیه شیراز هم در این برنامه دیده شده است، افزود: مراسم جشن از نماز مغرب تا پاسی از شب در بوستانها برگزار می شود.


به گفته دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس، تجلیل از سادات از دیگر برنامه های دهه امامت و ولایت است و به مناسبت این دهه، اطعام ۲۵۰هزار نفری به همت خیرین خواهیم داشت که در قالب بسته های غذایی است.


وی از ایجاد ۱۱۰  ایستگاه صلواتی به مناسبت عید غدیر در فارس خبر داد و گفت: دوره های تخصصی غدیر شناسی با حضور صاحب نظران در راستای تبیین فلسفه غدیر برگزار می شود، این درحالیست که در روستاها هم ویژه برنامه هایی داریم.


دبیر بنیاد بین المللی غدیر در فارس اعلام کرد: با حضور آیت الله ملک حسینی، نماینده مجلس خبرگان در مسجد حاج عباس شیراز ویژه برنامه شب غدیر برگزار می شود.


وی از برپایی مراسم شادپیمایی در صبح و عصر روز عید غدیر در شیراز خبر داد و افزود: سه سال است ۱۰ شب در بنیاد مراسم جشن داریم ؛قطعا مجالس شادی اهل بیت(ع) تاثیر خواهد داشت و به قصد حاجت برگزار می شود.


حجت‌الاسلام احمدی گفت: بنیاد بین المللی غدیر از سال ۹۲ در حوزه های علمی، فرهنگی و آموزشی کار خود را در استان فارس آغاز کرد.


وی اوج برنامه های این بنیاد را در فاصله اعیاد قربان و غدیر برشمرد و گفت: امیرمؤمنان علی (ع) متعلق به همه بشریت است و اهمیت کار برای غدیر در چند آیه در قرآن کریم به اهمیت این واقعه اشاره شده است.


حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه اهمیت کار برای غدیر واجب الهی و قرآنی است افزود: پیامبر اسلام(ص) در جمع ۱۲۰ هزار حاجی همایش برگزار کرد.


 انتهای پیام/