سردار غیاثی:
جشنواره مالک اشتر نماد تکریم نیروی انسانی در مجموعه نیرو‌های مسلح کشور است
به گزارش شیرازه، سردار سید هاشم غیاثی با بیان اینکه غدیر یک جریان در طول تاریخ است، گفت: اگر جامعه‌ای اعمال و رفتارش را بر مبنای غدیر منطبق کند قطعا رشد و تعالی برای آن جامعه در پِی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه جشنواره مالک اشتر نماد تکریم نیروی انسانی در مجموعه نیرو‌های مسلح کشور است، گفت: این جشنواره در چهار سطح از پایین‌ترین رده‌ها تا ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود و یکی از اهداف اصلی آن تجلیل از مدیران شایسته‌ای است که در حیطه مسئولیت خود بر اساس تحلیل دقیق آرایش متناسب اتخاذ کرده و در اقدام و عمل میدانی بصورت موفق ظاهر می‌شوند.

فرمانده ارشد سپاه در استان فارس با بیان اینکه برنامه ریزی هدفمند برای کادرسازی و توانمند سازی نیروی انسانی از دیگر نتایج برگزاری جشنواره مالک اشتر است، گفت: شناسایی و تجلیل از مدیران برتر سپاه و بسیج در فارس به دلیل وسعت بسیار زیاد و تعدد رده‌ها در این استان یک فرآیند دشوار بوده که با زحمات و دقت بسیار زیاد دست اندرکاران این جشنواره محقق شده است.

سردار حسین نجات معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز در جامعه به اقدام جهادی نیاز داریم که نمونه این روحیه جهادی را در امداد رسانی بسیجیان به سیل زدگان مشاهده کردیم.

وی با تشریح اهمیت مسئله غدیر و ابلاغ آن توسط پیامبر (ص) و اشاره به وضعیت امروز کشور‌های اسلامی، افزود: موضوع مهم ابلاغ ولایت امیرالمونین علی علیه السلام معرفی خط "اسلام ولایت" است که با سایر خطوط و تعاریف موجود از اسلام متفاوت است.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به برکت امام خمینی (ره) خط اسلام ولایت را طِی کرده و تاکنون زیر بار زور و استکبار نرفته است، گفت: ناکامی‌های متعدد آمریکا و درماندگی این کشور در مقابل جمهوری اسلامی ایران و تغییر رفتار کشور‌های متخاصم در منطقه یکی از آثار حرکت در مسیر خط نورانی ولایت است.

سردار نجات با بیان اینکه عناصر متعددی نظیر تجهیزات، آموزش و فناوری در پیشرفت و موفقیت نیرو‌های مسلح تاثیرگذار هستند، گفت: مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عنصر موفقیت و پیشرفت نیرو‌های مسلح عنصر نیروی انسانی است.

وی با بیان اینکه اقتدار نیروی انسانی سپاه را در وقایع اخیر مشاهده کردیم، افزود: معنویت، اتکا و توکل به خدا عوامل تعیین کننده در نیروی انسانی است که همین‌ها در دل پاسداران جوان قدرت ایجاد کرده است.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عواملی که باعث شده سپاه روی پای خود بایستد و انقلابی بماند معنویت دینی، برنامه ریزی هدفمند و کارِ متکی به خداست، گفت: همواره باید توسعه و ترویج معرفت و رفتار دینی را در نیرو‌های مسلح کشور مدنظر قرار بدهیم.

معاون فرهنگی سپاه با تاکید بر اینکه در اجرای ماموریت‌ها و برنامه‌ها باید مسئله پیامد محوری و میزان اثرگذاری را مدنظر قرار دهیم، اظهارداشت: جشنواره اِشراف نیز مانند نورافکن تمام زوایای پیدا و پنهان سازمان را برای فرماندهان روشن می‌کند تا آنان بتوانند بهتر و دقیق‌تر تصمیم گیری کنند.

وی با بیان اینکه راه حل موثر تمام مشکلات کشور "مدیریت جهادی، اتکای به خدا و نترسیدن از دشمن" است، گفت: امروز در جامعه به اقدام جهادی نیاز داریم که نمونه این روحیه جهادی را در امداد رسانی بسیجیان به سیل زدگان مشاهده کردیم.
در پایان این مراسم از ۱۳۰نفر از پاسداران سپاه فجر فارس تجلیل شد.