شیراز میزبان جشنواره فعالیت‌های برتر علمی دانشجویان فارس
سعید یوسفی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس با اشاره به اینکه برگزاری پانزدهمین جشنواره فعالیت‌های برتر علمی دانشجویان فارس گفت: رویکرد اصلی جشنواره امسال ایده‌های دانشجویی برای رفع مسائل بومی استان فارس است.

او با شاره به جشنواره پندار در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، بیان کرد: دانشجویان شرکت کننده در این رویداد علمی در قالب مقاله، پایان نامه، اختراع، تألیف کتاب و طرح ایده از منظر علمی به مسائل استان می‌پردازند.

یوسفی، نام جشنواره پندار را برگرفته از دانش، پژوهش، نوآوری، اختراعات و رتبه علمی دانست و افزود: این جشنواره در محور‌های علوم انسانی، کشاورزی، صنعت، سلامت، هنر و فنی و مهندسی برگزار می‌شود.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس تصریح کرد: دانشجویان علاقمند به شرکت در این جشنواره تا ۳۰ آبان ماه امسال فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره در ناحیه بسیج دانشجویی فارس-مدیریت دانش و پژوهش تحویل دهند.

او، با بیان اینکه در مدیریت دانش و پژوهش این ناحیه قرارگاه شهید طهرانی مقدم با هدف شناسایی، هدایت و حمایت از مراکز تحقیقاتی دانشجویی فعال شده است، افزود: تقویت بنیه علمی دانشجویان برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در دستور کار ناحیه بسیج دانشجویی قرار دارد.

یوسفی، آماده سازی دانشجویان انقلابی برای نقش آفرینی و قبول مسئولیت‌های آینده نظام اسلامی را از مأموریت‌های این ناحیه برشمرد و اضافه کرد: تا کنون بسیاری از دانشجویان بسیجی استان در زمینه‌های علمی نیز پیشرو هستند و این موضوع زمینه واگذاری امور به افراد متعهد و متخصص را فراهم می‌کند./ باشگاه خبرنگاران جوان