اکران هر روز یک فیلم تئاتر در سینما کانون فارس
به گزارش شیرازه به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان فارس، با توجه به شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامت تماشاگران و هنرمندان، امور سینمایی و تئاتر کانون به مناسبت هفته ملی کودک برنامه‌های‌ ویژه‌ای را در فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان تدارک دیده است.
 کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان فارس نیز این امکان را فراهم کرده تا هر روز از ساعت 12:30 تا 13:15 دقیقه با اکران آن در سینما کانون، همکاران دفتر استان و در صورت تمایل، مربیان مراکز فرهنگی هنری شیراز به دیدن این فیلم‌ها بنشینند.   
به گفته مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری، از روز ۱۲ تا ۱۷ مهر ۱۳۹۹ هر روز یک فیلم تئاتر ویژه کودکان و نوجوانان در سایت th.kpf.ir بارگذاری خواهد شد و مخاطبان می‌توانند تا پایان هفته ملی کودک این نمایش‌ها را به صورت رایگان تماشا کنند.
امیر مشهدی‌عباس افزود: «ماهی قرمز کوچولو» به کارگردانی هلن همتی، «حکایت مرد کوهستان» به کارگردانی افسانه زمانی، «اولی‌ها» به کارگردانی ماندانا جعفری، «گرگ‌نامه» به کارگردانی سیدیاسر هاشم‌زاده، «راز دژ کلات» به کارگردانی رکسانه عبقری و «افسانه‌های نو» به کارگردانی حسن دادشکر، عنوان شش نمایشی است که برای اکران در این مناسبت، در نظر گرفته شده است.
وی تاکید کرد: این تئاترها پیش‌تر نیز در سالن‌های مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر روی صحنه رفته و با استقبال مخاطبان مواجه شده است.
مشهدی‌عباس در پایان از اکران آنلاین و زنده‌ی شش نقالی با اجرای نقالان مطرح خبر داد و گفت: از دیگر برنامه‌های امور سینمایی و تئاتر کانون اکران آنلاین مجموعه روایت‌های ایرانی است که در صفحه رسمی اینستاگرام کانون به نشانی kanoonparvaresh@ منتشر خواهد شد و مخاطبان کودک و نوجوان می‌توانند هر شب یکی از نقل‌های این مجموعه را در این صفحه تماشا کنند.
انتهای پیام/