رئیس صمت فارس خبرداد:
کشف انبار احتکار کالاهای اساسی به ارزش بیش از ۳۴ میلیارد ریال
به گزارش سرویس دریافت خبر اقتصادی شیرازه، حمیدرضا ایزدی، از کشف انبارهای احتکار شده در کالاهای اساسی خبر داد و گفت: طی بازرسی های انجام شده توسط نیروهای بازرسی این سازمان و همکاری سپاه فجر استان کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم کشف شد که ارزش ریالی آن به میزان ۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

وی به برخی از کالاهای احتکار شده اشاره کرد و افزود: این کالاهای احتکار شده از جمله کالاهای ضروری محسوب می‌شود که شامل انواع روغن خوراکی و سرخ کردنی، انواع برنج، چای، رب گوجه‌فرنگی و غیره می باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس ادامه داد: در بازرسی‌های انجام شده از مراکز عمده و انبارها نیز به تعداد چهار پرونده قاچاق کالاهای ضروری تشکیل شده که ارزش آن بیش از ۷۰۰ میلیون ریال می‌باشد.

ایزدی عنوان کرد: این کالاها شامل روغن زیتون، انواع نوشیدنی‌ها، قهوه و غیره می‌شود.

وی تاکید کرد: تمامی مراکز نگهداری کالا از جمله عمده فروشان و شرکت های پخش کالا می‌ بایست در سامانه جامع انبارها ثبت نام و مشخصات و میزان خرید و فروش خود را در این سامانه به ثبت برسانند.

رئیس سازمان صمت استان فارس در پایان یادآور شد: شهروندان می‌توانند هرگونه تخلفات اقتصادی از قبیل گرانفروشی، احتکار و قاچاق را با ستاد خبری این سازمان یا سامانه ۱۲۴ اطلاع رسانی نمایند تا در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی و با متخلفان برخورد قانونی شود.

 انتهای پیام/س/م