مدیر جهاد کشاورزی مرودشت:
کشت ذرت علوفه ای زود هنگام در مرودشت آغاز شد
به گزارش سرویس شهرستان‌های شیرازه، عزیز رحیمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز کشت ذرت علوفه ای بهاره در این شهرستان خبر داد و گفت: تولید ذرت علوفه ای تازه و با کیفیت در اول تابستان و کاهش مصرف آب مهمترین مزیت کشت ذرت علوفه ای زود هنگام است.
وی افزود: کشت مرسوم ذرت در منطقه اوایل تیر و برداشت مرسوم نیز از اواخر شهریور تا اواخر مهر ماه است.

رحیمی ادامه داد: کشت ذرت در این زمان علاوه بر تناوب زراعی مناسب و بالا بردن اقتصاد کشاورز، علوفه مورد نیاز دام‌های منطقه را نیز تامین می کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت بیان کرد: استفاده کم از آب، کوتاهی دوره رشد، گسترش یک نواختی رشد در مزرعه، افزایش عملکرد در واحد سطح و کاهش خطر سرمازدگی آخر فصل از فواید کشت ذرت علوفه ای بهاره است.

وی، مزایای کشت ذرت بهاره را، کنترل علف‌های هرز سبز شده طی دوره نکاشت پاییز و زمستان با عملیات زراعی، مدیریت کاربرد علف کش ها، استفاده از نزولات جوی احتمالی بهاره و تولید علوفه با کیفیت و تازه در اوایل تابستان عنوان کرد.

 این مقام مسئول ابراز کرد: محصول تولیدی علاوه بر تامین نیاز بیش از ١۴٠٠ واحد گاوداری صنعتی و سنتی در شهرستان به شهرستان‌ها و استان های همجوار نیز ارسال می‌شود.
 
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت، متوسط عملکرد ذرت علوفه ای در شهرستان مرودشت را 60  تن در هکتار عنوان کرد و یادآور شد: مرودشت رتبه اول کشت و تولید این محصول در استان فارس را داراست.

 انتهای پیام/س/ر