با آغاز موج پنجم کرونا:
اماکن ورزشی در شهر شیراز تعطیل شد
به گزارش سرویس ورزشی شیرازه، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش استان فارس گفت: با توجه به موج پنجم کرونا و وضعیت قرمز شیراز و لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تمام اماکن و رقابت‌های ورزشی بجز رشته‌های ورزشی گروه یک در شیراز و شهرستان‌ها با وضعیت قرمز به دستور ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا تا اطلاع بعدی تعطیل است.

سالاری با بیان اینکه این تعطیلی تا پایان وضعیت قرمز در کلان شهر شیراز و دیگر شهرستان‌ها ادامه دارد، تاکید کرد: فعالیت اماکن ورزشی خصوصی و دولتی ممنوع است و فعالیت دیگر شهرستان‌ها با توجه به وضعیت زرد و نارنجی بر اساس دستور العمل‌های ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا انجام می‌شود.

به گفته سالاری، رشته‌های گروه یک می‌توانند حتی در وضعیت قرمز هم فعالیت کنند، که رشته‌های ورزشی گروه یک شامل تنیس، تیراندازی اهداف پروازی فضای باز، تیروکمان، چوگان، دو و میدانی، سوارکاری، قایقرانی، گلف، کوهنوردی، دوچرخه سواری و استخر روباز است.

بیشتر بخوانید:

کودکان کار در حسرت رویای شیرین کودکی
شرب و صنعت در اولویت‌ پروژه انتقال آب از خلیج فارس

مأموریت رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون انرژی برای بررسی قطعی‌ برق

معاون توسعه امور ورزش استان فارس با اشاره به اینکه جامعه ورزش از زمان آغاز شیوع کرونا بیشترین همکاری را داشته اند، گفت: با وجود ضرر و زیان باشگاه‌های خصوصی، اما در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگام بوده اند و حتی برخی باشگاه‌ها پیش از اعلام رسمی تعطیلی به صورت خودجوش باشگاه‌های خود را تعطیل کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مسئولیت نظارت کامل بر حسن اجرای مصوبه ستاد کرونا با توجه به رنگ بندی اعلام شده در تمام شهرستان‌های استان فارس به عهده اداره ورزش و جوانان شهرستان می‌باشد و این تصمیم با توجه به موج پنجم کرونا و قرمز شدن وضعیت شیراز برای حفاظت از سلامتی و جان همدیگر و رعایت دستورات ستاد ملی کرونا گرفته شده است.

انتتهای پیام/ح