فرمانده سپاه فجر خبرداد:
جذب ۱۰۰ هزار حامی در پویش ایران مهربان در استان فارس
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، سردار یداله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس در آیین تجلیل از فعالین پویش ایران مهربان اظهارداشت: در پویش ایران مهربان توقعات از استان فارس نسبت به دیگر استان‌ها چندین برابر است و همین مسئله شاید سبب شده استان فارس با آن رتبه مدنظر فاصله داشته باشد اما تلاش‌های بسیار زیادی در این زمینه صورت گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد‌.

وی با بیان اینکه اگر نسبت به جمعیت و خدمات ارائه شده و افرادی که تحت پوشش قرار گرفته‌اند نگاه کنیم خواهیم دید که رتبه استان فارس بسیار بالاتر است، گفت: به دنبال جذب 100 هزار حامی هستیم و باید این موضوع صورت بگیرد و انتظار داریم همه برای تحقق آن تلاش کنند.

فرمانده سپاه فجر استان فارس افزود: اجرای این طرح می‌تواند بسیاری از مشکلات خانواده‌های نیازمند و ایتام را برطرف کند و انتظار داریم در تمام شهرستان‌ها و نواحی به این مسئله توجه ویژه‌ای شود و اگر عقب‌ماندگی در این طرح وجود دارد جبران کنند.

سردار بوعلی با اشاره به اینکه اگر فرمانده پایگاه ما در کنار فعالیت‌های خود اقدام به راه‌اندازی یک مرکز نیکوکاری می‌کنند این حرکت، بسیار ارزشمند است گفت: این اقدامات اصلا به معنی موازی کاری نیست بلکه یک تعامل خوب است اینکه یک پایگاه در کنار دغدغه‌ها و فعالیت‌های خود به فکر قشر ضعیف جامعه است و تلاش می‌کند تا آنها را حمایت نماید ستودنی است.

فرمانده سپاه فجر استان فارس خطاب به فرماندهان نواحی بیان کرد: خدمت‌رسانی به نیازمندان را به عنوان یک کار سازمانی نگاه نکنید بلکه این اقدام سبب برکت در فعالیت‌ها می‌شود نگاه همه شما به این موضوع باید یک نگاه معنوی باشد همکاری با کمیته امداد با دیگر سازمان‌ها متفاوت است تعاملی است بر پایه و اساس معنویت و منجر به برکت در فعالیت‌ها باشد.

وی در پایان گفت: بسیج جامعه زنان در این طرح پویش ایران مهربان پیش قدم بودند و جای تقدیر دارد که صدها یتیم را قبل از اجرای این پویش تحت حمایت قرار داده بودند‌.

اسماعیل قزل‌سفلی، رئیس بسیج سازندگی استان فارس نیز در این زمینه اظهارداشت: این طرح به دنبال حمایت از ایتام و فرزندان محسنین است و خیرین با واریز مبلغی به صورت ماهانه می‌توانند در یاری‌رسانی به آنها سهیم شوند.

وی با اشاره به فعالیت گسترده نواحی، حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت در این پویش گفت: اگر همه در اجرای این پویش همراه شوند، بخش زیادی از مشکلات ایتام برطرف می‌شود و امیدواریم با این همکاری و همراهی بتوانیم 100 هزار حامی در پویش ایران مهربان جذب کنیم.

محمد بذرافشان، مدیر کل کمیته امداد نیز در این باره بیان کرد: همکاری بسیج و سپاه پاسداران سبب خیرات و برکات زیادی برای ایتام و فرزندان محسنین شده است و بالغ بر 132 میلیارد ریال  به ایتام کمک شده است.

وی ضمن تقدیر از خدمات سپاه پاسداران در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به رفع مشکلات اقتصادی نیازمندان بیان کرد: یکی از اهداف اساسی در پویش «ایران مهربان» افزایش سرانه ایتام و محسنین است  با هم‌افزایی و مشارکت هرچه بیشتر بسیجیان در این پویش، شاهد جشن باشکوهی در سال 1400 خواهیم بود که لبخند و شادکامی را برای ایتام به دنبال خواهد داشت.

لازم است در این همایش که با حضور فرماندهان نواحی و مدیران کمیته‌های امداد شهرستان‌ها به صورت نشست مجازی برگزار و از 110 نفر از فعالین پویش ایران مهربان در استان فارس تجلیل شد.

انتهای پیام/ح