سرپرست مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی فارس خبرداد:
ردیابی ملخ‌های بومی در ۱۵۰ هزار هکتار از زمین های فارس
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه ،جاوید عباسی سرپرست مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی فارس گفت: تاکنون در ۱۵۰ هزار هکتار از زمین های استان آفت ملخ‌های بومی ردیابی شده است.

وی با بیان این که تا کنون مبارزه با این آفت در ۱۰ هزار هکتار از زمین های استان انجام شده است، افزود: کشاورزان در صورت مشاهده دسته های ملخ با شماره ۱۵۰۴ تماس بگیرند.

عباسی با بیان این که بیشترین درگیری ملخ بومی در شهرستان کازرون است، افزود: تاکنون در ۷ هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های کازرون، یک هزار و ۳۰۰ هکتار از زمین های خرامه، ۴۷۹ هکتار از زمین های نورآباد ممسنی، ۳۱۰ هکتار از زمین های فسا و ۲۳۰ هکتار از زمین های زرین‌دشت با این آفت مبارزه شده است.

 سرپرست مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی فارس در ادامه گفت:ملخ مراکشی امسال در حاشیه تالاب پریشان مشاهده شده که در بستر تالاب پریشان تخم‌ریزی کرده بودند و به علت خشکسالی به سمت حاشیه و مزارع حاشیه دریاچه پریشان در حال حرکت بودند که با شناسایی به موقع کانون‌های آلوده مبارزه شروع شد. 

وی با بیان این که ملخ پیشانی سفید در شهرستان نورآباد و ملخ اسفنگونوتوس در شهرستان خرامه مشاهده شده است، اظهارداشت: جهاد کشاورزی فارس برای مبارزه با ملخ‌های بومی آمادگی کامل دارد.

عباسی ادامه داد: مبارزه با ملخ‌های بومی به موقع انجام شده و با توجه به اینکه پایان مبارزه با این ملخ‌ها است خسارتی به مزارع و باغات استان وارد نشده است.

سرپرست مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی فارس گفت: سال آینده نیز احتمال طغیان کردن ملخ‌های مراکشی در کازرون وجود دارد و باید در فرورین‌ماه سال آینده ردیابی و پایش انجام و به سرعت کانون‌های آلوده شناسایی شود.


انتهای پیام/ف