مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس:
خرید تضمینی مرغ منجمد مازاد برنیاز به ارزش ۴۸۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، سید محمدرضا سعادت مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: با توجه به افزایش تولید مرغ گرم در ماه جاری، کاهش تقاضا در بازار مصرف و به منظور جلوگیری از انباشت غیرمتعارف مرغ در واحدهای مرغداری این اداره کل نسبت به اجرای این مهم اقدام نموده است.

وی افزود: در راستای حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان استان اداره کل پشتیبانی امور دام اقدام به خرید و ذخیره سازی گوشت مرغ منجمد مازاد تولید در قالب انعقاد قرارداد با تولیدکنندگان استان نموده است.

سعادت بیان کرد: اداره کل پشتیبانی امور دام استان به منظور تامین ذخایر استراتژیک خود آمادگی عقد قرارداد خرید مرغ منجمد در سایزهای یک هزار و ۲۰۰ گرم تا ۲ هزار و ۲۰۰ گرم با مرغدارن، زنجیره‌های تولید و اتحادیه های  مرغداران را دارد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام گفت: مرغداران در صورت آمادگی جهت انعقاد قرارداد می توانند به اداره کل پشتیبانی امور دام استان واقع در بلوار چمران مراجعه نمایند.

وی افزود: در حال حاضر قیمت روزانه خرید مرغ توسط کمیته قیمت‌گذاری استان به صورت روزانه مشخص و اعلام می گردد و تا اطلاع ثانوی قیمت هرکیلوگرم مرغ منجمد تحویل درب سردخانه های استان ۴۸۰ هزار ریال می‌باشد و محصولات خریداری شده در سردخانه های استان نگهداری و در مقاطع کمبود گوشت مرغ گرم و به منظور حمایت از مصرف کنندگان و تنظیم قیمت بازار در سطح استان توزیع خواهد شد.

سعادت اضافه کرد: تاکنون انعقاد قرارداد خرید بالغ بر دو هزار و ۸۰۰ تن با مرغداران، زنجیره‌ها و اتحادیه ها انجام شده و در همین مدت حدود یک هزارتن مرغ منجمد خریداری و در سردخانه های استان ذخیره سازی گردیده است.

انتهای پیام/ف