خط قرمز جمهوری اسلامی ایران اماکن مقدسه است
به گزارش شیرازه به نقل از فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی پیش از ظهر امروز در حاشیه رژه نیروهای مسلح به مناسبت 29 فروردین‌ماه سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که اماکن مقدسه اسلام خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است و در صورت مورد حمله و آسیب قرار گرفتن از آن‌ها دفاع می‌کنیم، در سخنانی اظهار داشت: در مقابله با تجاوز زورگویان، اهریمنان و معاندانی که سعادت بشری را مورد هدف قرار می‌دهند باید مقاومت و ایستادگی شود تا شاهد جامعه‌ای سالم باشیم.
خط قرمز جمهوری اسلامی ایران اماکن مقدسه است

وی خاطرنشان کرد: نظام اسلامی ایران باقدرت در منطقه پرآشوب و بحران‌زده، نیروهای دفاعی خود را تقویت کرده و در خدمت آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی به‌ویژه محرومان و مستضعفان است.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران از ابتدای دوران دفاع مقدس تاکنون با قدرت و توان رزمی خود درعین‌حال تمام مشکلات پیش رو، باایمان و اقتدار در برابر استکبار و ابرقدرت‌ها ایستادگی و مقاومت کرده‌اند.

ایمانی بیان داشت: برای نخستین‌بار در تاریخ ایران در دوران جنگ تحمیلی حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی در اختیار متجاوزان قرار نگرفت که حاصل سرمایه‌گذاری ارتش و پشتیبانی مردم و حمایت بی‌دریغ و مدبرانه امام راحل بوده است.

وی اضافه کرد: بازسازی، دست‌یابی به تجهیزات و امکانات دفاعی، افزایش توان رزمی رزمندگان نیروهای مسلح در راستای بصیرت‌افزایی، بینش، هوشیاری، ایمان و ولایتمداری از دیگر اهداف جمهوری اسلامی ایران است.


تعیین روز ارتش سندی محکم از تصمیم‌های حضرت امام در مقابل استکبار است

فرمانده ارشد منطقه نظامی فارس و کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه در سخنانی اظهار داشت: تعیین روز ارتش جمهوری اسلامی سندی محکم از تصمیم‌های حکیمانه حضرت امام در مقابل استکبار است که کمر همت به نابودی انقلاب اسلامی بسته بود.

امیر سرتیپ علی سامانی خاطرنشان کرد: تقویت بنیه دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حفظ ارتش امید را در دل‌های مردم محروم و مستضعف جهان ایجاد کرده چراکه رویکرد نیروهای مسلح ما حفظ و حراست از اماکن مذهبی است.

وی تصریح کرد: آموزش، افزایش توان رزمی، تجهیزات و امکانات دفاعی از دیگر اهداف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در برابر تجاوز استکبار و زورگویان خارجی است.


امام خمینی (ره) با هدف تقویت ارتش ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش نامگذاری كردند

 محمد علی افشانی استاندار فارس هم در این مراسم گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عده ای شعار انحلال ارتش را سر می دادند كه امام خمینی (ره) با دور اندیشی و نگاهی واقع بینانه و با هدف تقویت ارتش و حمایت از آن ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش نامگذاری كردند.

 به گزارش مهر، افشانی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نیز ارتش جمهوری اسلامی با توجه به تجربه ای كه داشت توانست نقش مهم و اثرگذاری در دفاع از كشور ایفا كند.

استاندار فارس تاکید کرد: امنیتی كه امروز در كشور حاكم است، حاصل از خود گذشتگی، فداكاری و ایثار شهدایی است كه جان خود را نثار كردند تا ملت بزرگ ایران امروز در منطقه ناامن و پرآشوب خاورمیانه، در آرامش و امنیت كامل زندگی كنند.

افشانی با اشاره به اینکه هیچ قدرتی در دنیا فکر تعرض به خاک کشور را نمی کند، گفت: توان نظامی و قدرت بازدارندگی ارتش جمهوری اسلامی به حدی رسیده كه هیچ قدرتی، فكر تعرض به خاك كشورمان را هم به ذهن راه نمی دهد.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت حفظ آمادگی و اقتدار نیروهای مسلح، تقویت بنیه دفاعی این نیروها امری لازم و ضروری است و باید در این زمینه از تمام ظرفیت ها استفاده شود.


انتهای پیام/