ایران با مطالعات و اصول علمی وارد ساخت واکسن کرونا شده است/ تردید در هر دو روش تولید واکسن آمریکایی وجود دارد کامران باقری لنکرانی:

ایران با مطالعات و اصول علمی وارد ساخت واکسن کرونا شده است/ تردید در هر دو روش تولید واکسن آمریکایی وجود دارد

رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ایران سابقه صدساله ساخت واکسن دارد و قبلا با این روش واکسن‌هایی ساخته و تجربه داشته است که با مطالعات و اصول علمی وارد ساخت واکسن کرونا شده است.
دستان خالی مربیان قرآنی فارس از حق‌الزحمه/ بی‌مهری‌های مسوولان اوقاف به ساحت قرآن

دستان خالی مربیان قرآنی فارس از حق‌الزحمه/ بی‌مهری‌های مسوولان اوقاف به ساحت قرآن

طی روزهای گذشته درخواستی از سوی برخی از مربیان حفظ قرآن اوقاف در استان فارس ارسال شده است كه در آن خبر از عدم پرداخت حق‌الزحمه این مربیان بعد از گذشت دو سال دارد که این بر خلاف مطالبه برزمین مانده طرح ملی حفظ قرآن است.
شهید سلیمانی مصلح بزرگ جهانی بود/ با فروپاشی دیوارهای کنگره آمریکا هیمنه این کشور هم فروریخت رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

شهید سلیمانی مصلح بزرگ جهانی بود/ با فروپاشی دیوارهای کنگره آمریکا هیمنه این کشور هم فروریخت

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شهید سلیمانی نه تنها با داعش مقابله کرد، بلکه از وقوع جنگ های بزرگتر در جهان پیشگیری کرد؛ لذا شهید سلیمانی یک مصلح بزرگ جهانی بود.
پیکر ۲شهید گمنام در بهشت احمدی شیراز دفن می‌شوند

پیکر ۲شهید گمنام در بهشت احمدی شیراز دفن می‌شوند

فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارکنان شهدای شهرداری شیراز از دفن دو شهید گمنام در آرامستان بهشت احمدی در روز پنج‌شنبه ۲۵دی‌ماه خبر داد.
عوارض متعدد گزارش‌شده از واکسن کرونای فایزر/ واکسن خارجی نمی‌تواند سلامت جامعه را تضمین کند رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) تصریح کرد:

عوارض متعدد گزارش‌شده از واکسن کرونای فایزر/ واکسن خارجی نمی‌تواند سلامت جامعه را تضمین کند

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج) گفت: شرکت‌های تولیدکننده واکسن کرونا در تلاش هستند که با فروش محصولات خود، اطلاعات بیشتری در خصوص اثرگذاری واکسن خود برای مقابله با بیماری کرونا کسب کنند.
روایتی از منافع شخصی مدیران در عدم موفقیت پیام‌رسان‌های بومی از زبان مدیرعامل ایتا

روایتی از منافع شخصی مدیران در عدم موفقیت پیام‌رسان‌های بومی از زبان مدیرعامل ایتا

در حالی تنها در یک سال گذشته ۵۴۰هزار تلفن همراه اپل وارد کشور شده است که این شرکت اپلیکیشن‌های ایرانی را از فروشگاه خود حذف کرده است و مسوولان کشور ما متقابلا هیچ واکنشی به این مساله نشان نداده‌اند، این که اکثر مسوولان کشور از جمله مدیران ارشد وزارت فناوری اطلاعات از تلفن‌های همراه این شرکت استفاده می‌کنند در این سکوت بی‌تاثیر نیست.
نخستین کارگاه تقویت کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری کشور در فارس برگزار شد با محوریت روستای فهلیان ممسنی؛

نخستین کارگاه تقویت کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری کشور در فارس برگزار شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: نخستین کارگاه تقویت کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری کشور در استان فارس و با محوریت روستای فهلیان نورآباد ممسنی با حضور فعالان فرهنگی و هنری این روستا و شهرستان و برخی دیگر از فعالان فرهنگی و هنری استان فارس برگزار شد.
عملیات پرداخت ۸۰میلیارد ریال تسهیلات به صندوق‌های اشتغالزا مردم‌یار بسیج آغاز شد با هدف ایجاد کارگاه‌های اشتغالزایی خرد روستایی؛

عملیات پرداخت ۸۰میلیارد ریال تسهیلات به صندوق‌های اشتغالزا مردم‌یار بسیج آغاز شد

آیین نمادین آغاز تخصیص هشت میلیارد وام قرض‌الحسنه اشتغالزایی بین صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغالزا مردم‌یار بسیج سازندگی استان فارس با حمایت صندوق کارآفرینی امید استان فارس در شهرستان فیروزآباد برگزار شد.
مهلت ارسال آثار به دبیرخانه اولین جشنواره کاج تمدید شد

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه اولین جشنواره کاج تمدید شد

سجاد توکلی دبیر جشنواره کاج گفت: مهلت ارسال آثار هنرمندان و اصحاب رسانه به دبیرخانه اولین جشنواره کاهش آسیب‌های جامعه تا پایان دی‌ماه جاری تمدید شد.
جولان سگ‌های ولگرد؛ تهدیدی برای سلامت شهروندان خنجی مسووولان شهرستان خنج به فکر چاره باشید؛

جولان سگ‌های ولگرد؛ تهدیدی برای سلامت شهروندان خنجی

جولان سگ‌های ولگرد این روز‌ها و شب‌ها در برخی از نقاط شهر خنج زیادتر از گذشته شده و خطر حمله آن‌ها به افراد و بویژه کودکان، خیلی از خانواده‌ها را نگران کرده است.
تحریم واتس‌آپ توسط اردوغان/ حمایت از اپلیکیشن بومی در ترکیه

تحریم واتس‌آپ توسط اردوغان/ حمایت از اپلیکیشن بومی در ترکیه

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به استفاده پیام‌رسان واتساپ پایان داد که دلیل امنتاع اردوغان از این پیام‌رسان تغییر در سیاست حفظ حریم خصوصی واتساپ اعلام شده است.
بسیج رسانه شهرستان شیراز منتخب جشنواره ملی مالک اشتر بسیج شد

بسیج رسانه شهرستان شیراز منتخب جشنواره ملی مالک اشتر بسیج شد

در پنجمین جشنواره ملی مالک اشتر بسیج کشور، کانون بسیج رسانه شهرستان شیراز به عنوان موفق‌ترین کانون بسیج رسانه در سطح بسیج شد و از رضا جاویدی مدیر این کانون تجلیل بعمل آمد.
از طرح یک‌فوریتی دفن درگذشتگان بدون وجه در بهشت احمدی تا نطق‌هایی که در سال آخر شورا خبر از حل زیرساخت‌های شهری می‌دهند گزارش «شیرازه» از ۱۶۶مین صحن علنی شورای شهر شیراز؛

از طرح یک‌فوریتی دفن درگذشتگان بدون وجه در بهشت احمدی تا نطق‌هایی که در سال آخر شورا خبر از حل زیرساخت‌های شهری می‌دهند

در ۱۶۶مین جلسه علنی شورای شهر شیراز، طرح یک‌فوریتی دفن درگذشتگان عادی و کرونایی را بدون اخذ وجه در آرامستان بهشت احمدی تا ۳۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱، بررسی کردند و این طرح با اعلام وصول، با قید یک‌فوریت برای بررسی به کمیسیون‌های سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری به عنوان کمیسیون اصلی رسیدگی‌کننده و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک به عنوان کمیسیون فرعی رسیدگی‌کننده ارسال شد.
دغدغه‌های نسل جدید برای ازدواج؛ از بی‌اخلاقی تا فضای مجازی

دغدغه‌های نسل جدید برای ازدواج؛ از بی‌اخلاقی تا فضای مجازی

تجردگرایی در ایران به دلیل تکرر روابط است؛ اگر ازدواج را فقط به خاطر رفع نیاز جنسی بخواهیم چون راه‌های رفع این نیاز روز به روز متنوع‌تر و بیشتر می‌شود پس ازدواج از معنا می‌افتد و تشکیل خانواده بی‌اهمیت می‌شود؛ باید برای خانواده معنا‌بخشی و منزلت بخشی بیشتری داشته باشیم.
از ازدواج زودهنگام تا تلافی هیجانی آوای آرامش/ از دردودل تا مشاوره آرامش پلیس فارس؛

از ازدواج زودهنگام تا تلافی هیجانی

چند ماه قبل با پسری آشنا شدم که هفت سال از خودم بزرگتر بود سریعا به او وابسته شدم، محبت‌هایی را که نیاز داشتم از سمت او به دست می آوردم، به اصرار مادرم ما ظرف یک ماه عقد کردیم و چون خانواده همسرم با ازدواج ما موافق نبودند، به ماه عسل اکتفا کردیم.
اعلامِ نام مسوولین و شهرستان‌هایی که درخصوص یادمان شهدا کوتاهی کرده‌اند/ فارس میزبان پیکر ۱۵شهید گمنام می‌شود مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس مطرح کرد؛

اعلامِ نام مسوولین و شهرستان‌هایی که درخصوص یادمان شهدا کوتاهی کرده‌اند/ فارس میزبان پیکر ۱۵شهید گمنام می‌شود

سعید کوشکی با ابراز تاسف از اینکه تعدادی از مسوولین به وعده‌های خود در خصوص یادمان‌های شهدای گمنام عمل نکردند و طی ۴۵ روز اگر به این وعده‌ها عمل نشود نام این افراد و شهرستان‌های مورد نظر در بین اصحاب رسانه اعلام خواهد شد، گفت: کوتاهی در امر دفاع مقدس استان فارس غیر قابل اغماض است.
دومین واکسن کرونای ایرانی در راه است/ آمریکا سابقه وحشتناکی در حوزه سلاح‌های بیولوژیک دارد/ واکسن‌های چینی قابل اعتمادتر از واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی است پروفسور علی کرمی:

دومین واکسن کرونای ایرانی در راه است/ آمریکا سابقه وحشتناکی در حوزه سلاح‌های بیولوژیک دارد/ واکسن‌های چینی قابل اعتمادتر از واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی است

پروفسور علی کرمی متخصص بیوتکنولوژی پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک با بیان اینکه تا چند ماه آینده از دومین واکسن کرونای ایرانی نیز رونمایی می‌شود، گفت: واکسن‌های چینی بسیار به واکسن‌های ایرانی شباهت دارد و از آنجایی که این کشور مانند آمریکا با ما خصومت ندارد، پس قابل اعتماد تر است این در حالی است که آمریکا سابقه وحشتناکی در حوزه سلاح‌های بیولوژیک دارد و بزرگترین ذخیره سلاح بیولوژیک متعلق به این کشور است.
ملت ایران، آزمایشگاه انسانی برای واکسن‌های خارجی آلوده نمی‌شود/ ممنوعیت ورود واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس اقدامی زیرکانه و عاقلانه تاکید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان خانه ملت؛

ملت ایران، آزمایشگاه انسانی برای واکسن‌های خارجی آلوده نمی‌شود/ ممنوعیت ورود واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس اقدامی زیرکانه و عاقلانه

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر این مسئله اتفاق نظر دارند که اعلام ممنوعیت ورود واکسن کرونا از آمریکا، انگلیس و فرانسه از سوی رهبری معظم انقلاب، اقدامی مدبرانه، زیرکانه و عاقلانه است، چرا که ملت ایران هیچ گاه نمی‌پذیرد که آزمایشگاه انسانی برای واکسن‌های خارجی آلوده باشد.
خطر استفاده از میکروتراشه‌ها در واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی/ تولید واکسن ایرانی دستاورد بزرگی است دکترای علوم آزمایشگاهی بالینی:

خطر استفاده از میکروتراشه‌ها در واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی/ تولید واکسن ایرانی دستاورد بزرگی است

دکترای علوم آزمایشگاهی بالینی گفت: در خود آمریکا هم مباحثی مطرح است که از طریق این واکسن‌ها میکروتراشه‌هایی وارد بدن انسان‌ها می‌کنند تا بتوانند از طریق این میکروتراشه‌ها انسان‌ها را کنترل کنند و شاید برای همین انگلیس و حتی آلمان هم حاضر نیستند واکسن آمریکایی را استفاده کنند.
افراد غیرانقلابی در صدر عالی‌ترین قوای جمهوری اسلامی جایی ندارند/ غرب تحریم‌های ظالمانه علیه ایران را فورا متوقف کند/ حقوق بشر آمریکا، عروسک نمادینی در دست عده‌ای خاص است در نماز جمعه شهرستان‌های فارس مطرح شد؛

افراد غیرانقلابی در صدر عالی‌ترین قوای جمهوری اسلامی جایی ندارند/ غرب تحریم‌های ظالمانه علیه ایران را فورا متوقف کند/ حقوق بشر آمریکا، عروسک نمادینی در دست عده‌ای خاص است

ائمه جمعه شهرستان‌های فارس در خطبه این هفته به حوادث اخیر آمریکا، مسائل اجتماعی و فرهنگی، حجاب، 19 دی ماه و همچنین اقتصاد و معیشت مردم فارس پرداختند.
آمریکا در چاهی افتاد که ده‌ها سال است برای کشورهای دیگر می‌کَند/ ترامپ سیاست خارجی آمریکا را در آمریکا پیاده کرد تحلیل «نیویورک تایمز» از واکنش‌های بین‌المللی به حوادث کنگره آمریکا؛

آمریکا در چاهی افتاد که ده‌ها سال است برای کشورهای دیگر می‌کَند/ ترامپ سیاست خارجی آمریکا را در آمریکا پیاده کرد

بسیاری از افرادی که تماشاگر پخش زنده اقدامات آشوبگران مسلحی بودند که با زور وارد کاخ کنگره می‌شدند، این صحنه‌ها را هشداری خطیر و وحشتناک برای همه‌ دموکراسی‌های جهان دانسته‌اند: اگر این اتفاق ممکن است در آمریکا بیفتد، پس در هرجای دیگری هم ممکن است بیفتد.
از ادعای بدون آورده بودن انکار هولوکاست تا بی‌پاسخ ماندن رویکرد تنش‌زدایی در دولت‌های هاشمی، خاتمی و روحانی افکار عمومی همچنان منتظر پاسخ‌گویی شفاف اصلاح‌طلبان؛

از ادعای بدون آورده بودن انکار هولوکاست تا بی‌پاسخ ماندن رویکرد تنش‌زدایی در دولت‌های هاشمی، خاتمی و روحانی

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حالی طی مصاحبه‌ای با روزنامه اردوگاه اصلاح‌طلبان موضع‌گیری درباره هولوکاست را بدون آورده می‌داند که باید پرسید؛ چرا محسن هاشمی و همفکران وی هیچ‌گاه حاضر نیستند که به سوالات درباره نتایج رویکرد تنش‌زدایی با غرب در دولت‌های هاشمی، خاتمی و روحانی پاسخ بگویند؟!
۲