کد خبر: ۱۶۳۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۳

ثبت ۲ میلیون پلاک خودرو‌های ورودی به استان فارس

دبیر ستاد خدمات سفر فارس گفت: طبق آمار اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای فارس ثبت دوربین‌های ترددشمار سامانه یکتا که صرفاً یک‌بار پلاک خودروهای ورودی به استان را لحاظ می‌کند از ۲۴ اسفندماه تا روز هشتم فروردین‌ماه، ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۱۸۵ پلاک ثبت‌شده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی فارس،محمد ثابت اقلیدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: باتوجه‌به اینکه سفرهای نوروزی خانوادگی است، میانگین چهار نفر برای سرنشینان خودروها در نظر گرفته‌شده که با احتساب آمار ثبتی پلاک‌های ورودی به فارس بیش از ۸ میلیون مسافر وارد استان شده است که این آمار بدون احتساب مسافران نوروزی است که با هواپیما و یا قطار به استان سفرکرده‌اند.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: در مدت مذکور بیش از ۵۶ هزار مسافر با ۴۸۵ پرواز داخلی و خارجی و بیش از ۷ هزار و ۴۴۱ نفر هم با قطار وارد فارس شدند.

 دبیرستاد خدمات سفر استان فارس درعین‌حال افزود: طبق آمارها تعداد تردد جاده‌ای در فارس ۱۵ میلیون و ۸۹۶ هزار و ۴۰۲ مورد ثبت‌شده است که این رقم به رؤیت پلاک خودرو در نقاط مختلف استان برمی‌گردد به‌طوری‌که ممکن است تردد یک خودرو در مسیرهای مختلف و شهرستان‌های استان به ثبت این سامانه برسد.

 ثابت اقلیدی با بیان اینکه اقامت نوروزی در استان از مراکز اقامتی رسمی و غیررسمی هم به یک میلیون و ۷۹۲ هزار و ۲۱۳ نفر شب رسیده است گفت: بر اساس استانداردها آمار اسکان مسافران، با عنوان نفر شب لحاظ می‌شود که به معنای مدت اقامت مسافران در مقصد سفراست برای نمونه یک مسافر ممکن است سه شب یا سه روز در فارس بماند که در آمارها سه نفر شب لحاظ می‌شود.

وی افزود: اسکان مسافران در مراکز رسمی شامل هتل‌ها، منزلگاه‌ها، اقامتگاه‌های سنتی و بوم‌گردی و...، مراکز غیررسمی شامل کمپ‌ها، مدارس و کلاس‌ها و سالن‌های ورزش... و همچنین اسکان اضطراری شامل سالن‌های نمایشگاه‌های بین‌المللی است.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در ادامه سخنانش به آمار بازدیدهای مسافران نورزی از اماکن مذهبی، تاریخی و فرهنگی، طبیعی و گردشگری افزود: آمار بازدیدهای نوروزی در چهار بخش اعلام می‌شود که شامل آمار بلیت‌فروشی‌های اماکن تاریخ و فرهنگی تحت پوشش اداره کل میراث‌فرهنگی فارس، تعداد بازدیدکنندگان از مساجد تاریخی، بقاع متبرکه، امامزاده‌ها و حرم مطهر شاه‌چراغ «ع»، آمار بازدیدکنندگان از امکان تاریخی و فرهنگی و گردشگری با مدیریت سایر ادارات و نهادهای فرهنگی و اجرایی همچنین آمار بازدیدکنندگان از تفرجگاه‌های طبیعی و روستاهای هدف گردشگری و موارد مشابه است.

 ثابت اقلیدی گفت: در مدت مذکور طبق آمار فروش بلیت یک میلیون و ۲۶ هزار و ۶۵۰ نفر از اماکن تحت پوشش اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس دیدن کردند

این مقام مسئول توضیح داد: ممکن است یک گردشگر یا مسافر نوروزی از یک تا چند مکان تفریحی، طبیعی، مذهبی و حتی تاریخی و فرهنگی بازدید کند که هر بار بازدید در این آمار محاسبه‌شده است و این در حالی است که برخی از اماکن فوق فاقد دریافت ورودی و یا فروش بلیت هستند.

انتهای خبر/

برچسب ها: نوروزی ، سفر ، فارس
نظرات بینندگان