کد خبر: ۱۶۳۰۰۳
تاریخ انتشار: ۰۷:۳۸ - ۱۷ اسفند ۱۴۰۲
شهردار صدرا:

وجود شهید گمنام برکتی برای شهر صدرا است

شهردار صدرا با اشاره به کلنگ‌زنی ساخت یادمان شهید گمنام در بوستان شهدای فاز دوم شهر صدرا، گفت: بازه زمانی ساخت المان و یادمان شهید گمنام کوتاه‌تر خواهد شد و مردم از نعمت حضور پیکر مطهر شهید گمنام زودتر بهره‌مند می‌شوند تا برکتی برای شهروندان این منطقه باشد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،  مجتبی پارسایی شهردار صدرا در آئین کنگ زنی احداث یادمان شهدای گمنام پارک ۶.۳ هکتاری شهر صدرا، اظهار داشت: باتوجه‌به بافت شهر صدرا به‌ویژه در فاز دوم و برکتی که پیکر مطهر شهدا علی‌الخصوص شهدای گمنام برای مجاوران و ساکنین منطقه به همراه دارند، درخواست‌هایی مکرر شهروندان مبنی بر وجود پیکر مطهر شهید وجود داشت که پس از بررسی‌های بسیار محل پارک ۶.۳ هکتاری برای ایجاد یادمان شهید گمنام مورد تأیید مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قرار گرفت.


وی افزود: با کلنگ‌زنی امروز، بازه زمانی ساخت المان و یادمان شهید گمنام کوتاه‌تر خواهد شد و مردم از نعمت حضور پیکر مطهر شهید گمنام زودتر بهره‌مند می‌شوند.


پارسایی با بیان اینکه بوستان به نام «شهدا» نام‌گذاری خواهد شد تا کار در کنار تفریح سالم، کار فرهنگی انجام شود، تأکید کرد: در پایین‌دست پروژه محور اتصالی شهر صدرا و آزادراه شیراز - اصفهان واقع شده که این پارک مشتمل بر ۶۳ هزار مترمربع بوده و در کنار مزار مطهر شهید گمنام، امکانات رفاهی نظیر کافه رستوران، مدیریت، اداری، سرویس بهداشتی، آمفی تئاتر روباز، زمین‌های بازی، نمازخانه و محوطه فضای سبز و فضای ورزشی احداث خواهد شد.


شهردار صدرا با بیان اینکه احداث یادمان شهدا به‌عنوان یکی از اثرگذارترین برنامه‌های فرهنگی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: خاک‌سپاری شهدای گمنام در این شهر یقیناً موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهد شد.


بنا به گفته این مقام مسئول، احداث این یادمان به‌عنوان نمادی از استقامت، ایثار، ازجان‌گذشتگی و ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی است؛ لازم است ما و همه مردم بدانند که استقلال، آرامش و تمامیت ارضی کشور ما حاصل ازجان‌گذشتگی شهدا بوده و بر همه ما واجب است قدردان و ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.


وی در پایان افزود: گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گمنام بسیار مهم است؛ چراکه آسایش و امنیت این سرزمین تا ابد مدیون خون پاک ریخته شده این عزیزان خواهد بود.


گفتنی است، باتوجه‌به پیش‌بینی‌های انجام شده یادمان مزار مطهر شهید گمنام در ۲۰۰ مترمربع تا پایان سال ۱۴۰۳ ساخته شود.

 

انتهای خبر/

 

 

منبع: خبرگزاری دفاع مقدس

نظرات بینندگان