کد خبر: ۱۲۰۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
آیت‌الله کلانتری در اجلاسیه مجلس خبرگان:
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات روستاییان کشور گفت: مشکلات و گرفتاری‌های این قشر آن طور که شایسته نظام جمهوری اسلامی است مورد توجه مسئولان و مدیران قرار نمی‌گیرد.
به گزارش شیرازه، آیت‌الله علی‌اکبر کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در نطق اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: بسیار مایلم در این جمع نورانی و در محضر خبرگان ملت، سه مطلب مهم را یاد آوری کنم و بر این سه نکته تأکید ورزم.

وی با اشاره به مسئله فقر در کشور و اهمیت فقرا در این نظام گفت: هیچ‌‌کس منکر خدمات بی بدیل انقلاب اسلامی به فقیران و اقشار محروم نیست. این انقلاب، توده های مردم را از حاشیه به متن آورد و به آنان هویت و حیاتی مجدد داد و آنان را در بهره گیری از نعمت های مادی و معنوی،‌ سهیم اغنیا و مرفهان ساخت. به نحوی که پس از انقلاب، روستاها و شهرهای کوچک ما از همان امکاناتی برخوردار شدند که شهرهای بزرگ.

وی با بیان اینکه با کمال تأسف واقعیاتی چند از جمله خشکسالی‌های پی‌در پی و عدم توزیع عادلانه ثروت‌ها و چپاول دسترنج‌های روستاییان توسط واسطه ها،‌ موجب افزایش محرومیت ها و فقر بخش های عظیمی از جامعه به خصوص روستاییان و مهاجرت ناخواسته آنان به شهرها و در نتیجه افزایش بی رویه جمعیت شهری و پیدایش مشکلات متعددی مانند حاشیه نشینی شده است اظهار داشت: متأسفانه مشکلات و گرفتاری‌های این قشر آن طور که شایسته نظام جمهوری اسلامی است مورد توجه مسئولان و مدیران قرار نمی‌گیرد و این در حالی است که هم امام راحل اعلی الله مقامه و هم رهبر معظم انقلاب همواره بر اولویت دادن به مشکلات این قشر تاکید ورزیده اند.

وی ادامه داد: امام عظیم الشأن فرمود: «خدا نیاورد آن روزی که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما، پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد و اغنیاء و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشتری برخوردار شوند . معاذالله که این با سیره و روش انبیاء و امیر المومنین و ائمه معصومین علیهم السلام سازگار نیست، دامن حرمت و پاکت روحانیت از آن منزه است».

این نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات معیشتی مردم تصریح کرد: با این همه تاکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب در مورد رسیدگی به وضعیت محرومان، این شایسته نظام ما نیست که امروزه بشنویم بیش از ده میلیون نفر در کشور ما زیر خط فقر زندگی می کنند یا اینکه اعلام شود جمعیت حاشیه نشین ما 11 میلیون نفر است. یا اینکه گفته شود 80% حقوق بگیران زیر خط فقر هستند.

آیت‌الله کلانتری ادامه داد: البته همه این دردها و مشکلات قابل حل است،‌ مشروط به آن که برخی از مسئولین و مدیران پرحرف و کم کار، به خود آیند و فرامین حکیمانه و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب را به کار بندند و با نظریه پردازی های غیر محققانه و مسائل حاشیه ای و اختلاف بر انگیز، وقت مردم را نگیرند و آب در آسیاب دشمن نریزند و ناکارآمدی و کارنابلدی خود را نپوشانند و بجای آنکه پاسخگو باشند در نقش اپزوسیون بازی نکنند.

وی در بخش دوم اظهارات خود به مسئله فضای مجازی پرداخته و تصریح کرد: با کمال تاسف و درد، در این مسأله هم شاهدیم برخی از مسئولان به جای آنکه مشکلات این عرصه را حل کنند، سیاسی کار می کنند و ناجوانمردانه به گونه ای سخن می گویند که گویی یک طیف،‌ دشمن قسم خورده فضای مجازی و طیف دیگر طرفدار پر و پا قرص آن است و گویی این جمع،‌ خواستار ارتباط و تعامل با جهان و آن جمع،‌ مخالف با آن است.

امروز در کشور ما هیچ طیف و هیچ جریانی با اصل فضای مجازی و با فرصت ها و با خدمات فراوان آن مخالف نیست و هیچ حزب و گروهی، خواهان تعطیلی آن و قطع رابطه اطلاعاتی با جهان نیست زیرا این کار نه شدنی است نه معقول.

وی افزود : امروز اجماع همه دلسوزان جامعه و خواسته به حق همه یاوران حقیقی انقلاب ، نه تعطیلی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بلکه مدیریت ، ساماندهی و بومی سازی آنهاست و کسانی که با این حقیقت روشن مخالفت میکنند و یا با کارشکنی ، مانع از اجرای آن میشوند غافلانی هستند منفعل و مقصر.

وی ادامه داد:کشورهایی مانند سوئد، کانادا ، هند ، کره جنوبی و مالزی که خود را نمادهای مردم سالاری و آزادی بیان می دانند ، گسترده ترین میزان فیلترینگ اینترنت را اعمال می کنند .

آیت‌الله کلانتری تاکید کرد: در اتحادیه اروپا ، فرانسه شدیدترین نظارت های حکومتی فضای سایبری را دارد. طبق قانون مصوب سال 2009 این کشور ، کاربران ناقض قوانین شبکه ، از دسترسی به آن محروم می شوند . بزرگترین مرکز کنترل اینترنت در جهان یابه اختصار جی سی اچ کیو (GCHQ) در انگلیس قرار دارد.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان اینکه همه می دانند مهمترین و اصلی ترین رسالت انقلاب اسلامی ، تربیت نسل موجود و نسل های آینده بر اساس ارزشها و تعالیم نورانی اسلام است، گفت: در جمهوری اسلامی ایران بعد از گذشت 40سال از عمر پر برکت انقلاب ، سند تربیت با پشتوانه سالها کار کارشناسی و بر مبنای اسلام ، تنظیم گردید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون این سوال مهم مطرح است که چرا وقتی هیئت دولت در شهریور 1395 اجرای سند 2030 را تصویب می‌کند در کمتر از 4 ماه دستورالعمل اجرایی آن تهیه و در دی ماه 1395 رونمایی می شود اما سند تحول بنیادین که در آذر ماه سال 1390 تصویب و ابلاغ شده تاکنون اثری از اجرای آن مشاهده نمی شود. آیا وقت آن نرسیده که نهاد های مسئول به خصوص شورای انقلاب فرهنگی در این مورد به وظیفه قانونی خود عمل کنند؟

فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: