کد خبر: ۱۵۶۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۰۸ مهر ۱۴۰۱
رئیس مجلس در جریان برنامه نظارت میدانی از طرح انتقال آب خلیج فارس به استان فارس بازدید کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در جریان سفر یک روزه به استان فارس، از طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به استان فارس بازدید کرد.

این طرح با ظرفیت نهایی سالانه 145 میلیون مترمکعب پیش بینی شده تا تامین کننده آب استان فارس باشد و طول نهایی مسیر خط انتقال آب 708 کیلومتر است. تعداد ایستگاه‌های پمپاژ پیش بینی شده برای این طرح 14 باب بوده و فاز نخست این طرح تا شهرستان‌های لامرد و مهر خواهد بود.

به گزارش شیرازه، 15 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و بهره برداری فاز نخست این طرح پیش بینی شده است که تا 2 سال و نیم آینده به اتمام خواهد رسید.

پروژه مذکور براساس نیازسنجی صورت گرفته از سوی استان فارس برای افق 1425 الی 1450 پیش بینی شده که براساس آن 400 میلیون مترمکعب انتقال آب از خلیج فارس صورت خواهد گرفت و این پروژه شامل 3 محور شرقی، غربی و میانی است که نیاز‌های آب بخش صنعت و شرب استان فارس را تامین خواهد کرد؛ در صورت تامین اعتبارات لازم این خط انتقال آب تا استان‌های دیگر نیز ادامه خواهد یافت

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به شهرستان لامرد، در گلزار شهدا این شهرستان حضور یافت و به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.

گفتنی است، بازدید از پروژه‌های مهم دو شهرستان از جمله پالایشگاه پارسیان مهر، پالایشگاه گاز پارسیان، نیروگاه سیکل ترکیبی و مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب از دیگر برنامه‌های سفر رییس قوه مقننه به استان فارس بوده است.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: